Disney City Girl jest grą społecznościową na facebooku, która opowiada o nowym, ekscytującym życiu, gdzie jest jeden cel – żyć zgodnie z wszelkimi trendami panującymi obecnie w świecie mody. W grze Disney City Girl wcielamy się w rolę młodej kobiety, która właśnie przybyła do Nowego Jorku z małego, farmerskiego miasteczka. To dość duża zmiana dla nas, ale nie jesteśmy tutaj sami, kilkoro naszych znajomych kiedyś podjęło tą samą decyzję co my – to właśnie oni chętnie nam wszystko pokażą.

Disney City Girl 001


 

Recenzja gry Disney City Girl

Disney City Girl można określić jako młodszą siostrę gry The Sims. Musimy tutaj udekorować nasz dom, znaleźć pracę jako projektant mody, albo szef kuchni (więcej opcji pojawi się wkrótce), a później ciężko pracować i pracować… Musimy również czasami znaleźć nieco czasu na zabawę, jedzenie, spotkania ze znajomymi czy też same zakupy. Nasze potrzeby mierzone są za pomocą paska znajdującego się na górze ekranu, a jeśli pozwolimy aby wszystko wymknęło się nam spod kontroli i zatrzymamy się na czerwonym pasku to trzeba się wtedy będzie nieźle postarać, aby ustabilizować całą sytuację, która zaiste nie jest wtedy idealna.

Na szczęście to nie jest problemem, aby sprawić, aby nasza postać była zajęta i szczęśliwa. Będzie trzeba niekiedy dobrze się wyspać, odpocząć jeśli będziemy zmęczeni, a gdy poczujemy się niedocenieni, niepotrzebni to warto wyruszyć do pracy i popisać się swoimi umiejętnościami. Jeśli nadejdą chwile, że poczujemy się samotni warto pogadać ze znajomymi, a gdy poczujemy dość dziwne zapachy, które czuć od nas samych to warto wskoczyć pod prysznic i nieco się odświeżyć. Oczywiście dziewczyny kochające przebieranki znajdą w grze Disney City Girl bogaty wachlarz ubrań i kostiumów w swojej garderobie, idealne do pracy i wyjść typowo rozrywkowych.


Disney City Girl 002

Disney City Girl jest niezwykle słodką aplikacją dla tych osób, które kochają modę z nutką społecznościowych elementów, a wszystko to okraszone została dobrze wykonaną grafiką. Starsi gracze mogą nie znaleźć za wiele interesujących zajęć na dłuższą chwilę, ale jeśli chodzi o dzieci to całość została zaprojektowana w sposób prosty i wygodny dla naszych milusińskich. Tak czy inaczej jest to gra towarzyska pełną gębą jak to się zwykło mówić, wiele czynności będzie od nas wymagało żebrania wśród znajomych o najpotrzebniejsze przedmioty takie jak śruby itp. do tworzenia mebli. Ale niejednokrotnie oprócz samych przedmiotów będziemy musieli prosić o rekomendacje naszych znajomych, a nawet wypełnić misję, w której należy zaprosić (skutecznie) iluś tam nowych graczy.

Disney City Girl 003


Disney City Girl to gra idealna dla graczy, dla których The Sims może okazać się jeszcze zbyt skomplikowane, więc swoje umiejętności wolą przetestować na jakiejś łatwiejszej aplikacji. Wszyscy inni pewnie będą szukali jakiegokolwiek powodu, aby pozostać w tym szalonym mieście, które nigdy nie śpi.


Gry podobne