W grze na przeglądarkę 3D Dino Storm połączono dwa odmienne światy. Wejdziemy do świata dzikiego zachodu, gdzie dobrze nam znani kowboje nie dojeżdżają koni, ale dinozaury. Czy połączenie czasów pionierskich Stanów Zjednoczonych i czasów prehistorycznych to dobry pomysł na grę? Wydaje się to wszystko nader mocno groteskowe, ale jeśli włączycie dziś omawianą grę i potestujecie chociaż przez kilka godzin to znajdziecie wiele zalet takiego połączenia.

Recenzja gry Dino Storm

My jako gracze możemy złapać i dosiąść własnego dinozaura, z początku nie mamy zbyt wielkiego wyboru, ale w trakcie gry paleta dostępnych zwierzaków będzie się rozrastać w sposób zatrważający. Możemy spokojnie wsiąść na naszego wierzchowca i ruszyć ku przygodzie na amerykańskich preriach, tam też możemy budować swoje obozy i posterunki strażnicze, a wszystko po to, aby złoczyńcy, którzy przybywają do DinoVille zostali odpowiednio wcześniej złapani, albo i lepiej – zabici.


dinostorm nowe zadania

Na samym początku, jako nowy stróż prawa w DinoVille musimy zadbać o swój wygląd, przecież nie możemy wyglądać jak dziad, kiedy to wszyscy mieszkańcy pokładają w nas całą swoją nadzieje. Możemy wybierać kolor swojej skóry, wygląd, płeć i kilka innych pobocznych cech, które są o tyle ważne bo pomogą nam sprawić, aby nasza postać stała się wyjątkowa i unikalna spośród tysięcy innych graczy. Oczywiście wybór i personalizacja własnego dinozaura jest również sprawą kluczową, ale zdradzę Wam, że wierzchowiec będzie Wam rósł wraz z Waszym postępem.

Zadania w grze są interaktywne i znajdziemy w nich mnóstwo fascynujących przygód, wszystkie zgodne z tematem przewodnim gry. Po pewnym czasie zdacie sobie jednak sprawę, że to ciągłe wykonywanie zadań jest zbędne, a już na pewno po dwóch, trzech dniach wszystko Wam się znudzi, ale bez grindowania nie posuniecie się dalej, nic nie osiągnięcie w Dino Storm.


Powiem Wam, że w dzisiejszych czasach coraz mniej różnic widzi się między grami opartymi na kliencie, a tymi, które określamy jako typowo przeglądarkowe. Grałem w wiele gier MMO W swoim życiu i widzę wzrastającą przewagę tych via www, a ich zaletą jak każdy doskonale wie jest wysoka dostępność, a teraz nawet twórcy przeglądarek wspierają takie produkcje dodając do swoich produktów odpowiednie wtyczki, dzięki czemu wystarczy już nam tylko internet, aby cieszy się wspaniałą zabawą przez długie godziny. Dino Storm przeniósł gatunek MMO na nowy poziom, środowisko 3D jest tutaj jednym z najlepszych jakie ostatnio widziałem, a jeśli dodać kowboi ujeżdżających dinozaury i wyposażonych w pistolety laserowe to atmosfera tak stworzona daje nam świeży powiem i zupełnie inny pogląd na tego typu produkcje.

dinostorm_mokonwoods_03

Największym jednak zawodem jaki spotkał mnie podczas gry to bardzo ograniczone funkcje społecznościowe, tak naprawdę jesteśmy tutaj samotni i sami na siłę musimy szukać sobie znajomych i jak już to planować wspólne akcje. Sama gra nie wymaga nigdy od nas samych wspólnej gry z innymi, nie ma misji, które wymagałyby pracy grupowe – jednym słowem – chcecie grać z innymi to musicie sami znaleźć przyjaciół i sami zdecydować co chcecie robić sami, a do czego będziecie szukali pomocy.


Ale wielbiciele westernów powinni się ucieszyć tym, że w Dino Storm można grać z każdego miejsca na ziemi o każdej porze, można zacząć grę i kontynuować ją w dowolnym czasie. Gra obejmuje społeczeństwo bez ograniczeń i limitów. Jak pewnie wiecie, że wieloma grami, gdzie od premiery głosi się tzw. darmowość – free-to-play, zawsze kryją się dodatkowe wydatki i aby nie było żadnych spekulacji to od razu muszę nadmienić, że w dziś prezentowanej grze nie ma ukrytych opłat, nie ma wielkich kosztów na premium jakie trzeba ponieść, aby ułatwić sobie rozgrywkę. Alternatywna gra może wiązać się z dodatkowymi kosztami, więc po co tracić swój czas i pieniądze, a tutaj mamy wszystko za darmo i bez ukrytych kosztów.

dinostorm_mokonwoods_01

W dziś omawianej grze na pewno liczne funkcje nie pozwolą nam się nudzić i mimo że z początku jesteśmy tylko pomocnikami głównego szeryfa to z biegiem czasu możemy doczekać się awansu, ale ten zaszczyt przypadnie tylko najlepszych, najbardziej wytrwałym, tym, którzy wiedzą co to prawość i sprawiedliwość.


Gry podobne