Digimon Masters Online jest to gra MMO opublikowana przez studio Jomax, oparta na popularnej serii animowanej ostatnich lat, coś w nazwiązaniu do Pokemonów, jakby ktoś za bardzo nie kojarzył. Znajdujemy się w wirtualnym świecie Yggdrasil, zamieszkałym przez Digimony, świat jest kontrolowany przez sztuczną inteligencję, a każdy Digimon ma swoją własną ścieżkę rozwoju, którą w dużej mierze ustala dobrze znane każdemy prawo dżungli. Wszystko odbywa się w innym wymiarze, ale wirtualnie połączonym ze światem ludzi. Wszystkie Digimony wykuwają się z jaj Digitama i przechodza różne fazy rozwoju, od czegoś w stylu dziecka, a potem już w trakcie szkolenia do Rookie Champion oraz do form Ultimata i Mega. Zasadniczo podczas polowań Digimonów na inne stwory zdobywamy doświadczenie i pewny poziom, po przekroczeniu którego następuje Digivolucja, nasz Digimon ewoluuje. Ale każdy Digimon jest ściśle związany z człowiekiem i jego wzrost jest powiązany z siłą swojego partnera. Ów człowiek towarzyszący Digimonowu nazywany jest Tamers.

Niektórzy mistrzowie Digimonów nie muszą przechodzić od etapu narodzin swojego pupila, ale wchodzą od razu w etap Rookie, a w wyjątkowych sytuacjach zdarza się ze osiągają status Mega bądź Burst Mode. Na początku rozgrywki mamy dostępne do wybory kilka rodzajów digimonów. Jest dokładnie trzy digimony do wyboru: Agumon włada ogniem, Gnomon jest bestialskim Digimonem i włada wiatrem oraz Lalamon posiada moce ziemi. Wybieramy jednego z nich zaraz po utworzeniu swojego Tamers’a, ale należy być ostrożnym podczas wyboru, gdyż stosunki między tamers i digimonem nie mogą zostać rozwiązane.


 

Walki odbywają się w stylu Digimon vs Digimon i nie uczestniczy w nich czynnie Tamers, ale może za to używać DS. ( Digi soul) aby zwiększyć moc i siłę swojego pupila, lub skorzystać ze zdobytych umiejętności podczas walki. Kiedy walka się zakończy, Digimon wraca automatycznie do swojego właściciela. Jeśli chodzi o samej umiejętności to są różnem od ataków dalekiego zasięgu po atak frontalny itp., ale na samym początku nasz Digimon posiada tylko jedną umiejętność, ale ich ilość wzrasta co pięć poziomów rozwoju. Umiejętności możemy używać za pomocą klawiszy skrótów czy też poprzez kliknięcie na ikonę, jednak należy pamiętać, że każde użycie zużywa nam punkty DS.

 


Wspomniałem wcześniej o ewolucji Digimonów, która sprawia, że stają się wydajniejsze i silniejsze, np.: zwiększa się ilość punktów życia HP, a to wszystko sprawia, że łatwiej jest nam wygrać kolejne bitwy. Ewolucja powiązana jest ściśle z poziomem zwierzaka, Champion od lvl 11, Ultimata od lvl 25 oraz Mega od 41 lvl. Gra jest bardzo dobrą rozgrywka na zabicie nudy, może chwilami grafika nie powala, ale polecam wielbicielom Pokemonów.


Gry podobne