Digimon Battle to jedna z kultowych gier MMORPG, która jako pierwsza nawiązywała do popularnego anime z Pokemonami w roli głównej. Jakby na to nie patrzeć gra jest specjalnie przystosowana dla najmłodszych na co wskazuje zupełny brak zła, nienawiści czy jakiejkolwiek przemocy. Wchodząc do gry będziemy się po prostu bawić, ale bez walk niestety nie mogło się tutaj obejść, w końcu sami znacie bajki o Digimonach.

Jednak zanim w ogóle pomyślimy o potyczkach z tymi stworkami musimy złapać kilka własnych i postarać się je oswoić, a później intensywnie trenować, aby nie było od nich lepszych. My jako gracze przyjmujemy rolę nauczycieli, trenerów czy jak to coraz częściej w Polsce nazywamy – tamerów. Jako postać, czyli tamer, mamy swój własny świat, który dzielimy z innymi trenerami, ale jest i świat naszych digimonów, świat w którym musimy stanąć obok nich i pomóc im pokonać groźnych przeciwników.

Póki co Digimon Battle pozwala nam posiadać maksymalnie trzy digimony, a naszą postać możemy wybrać spośród czterech predefiniowanych na początku rozgrywki. Niestety po względem graficznym gra prezentuje dno dna i sądzę, że kierując coś dla dzieci powinno to być bardziej wyraźne i kolorowe, zwłaszcza świat Digimonów jaki znamy z japońskich kreskówek.

Wymagania systemowe:

Pentium III 400 MHz, 128 MB RAM, 500 MB HDD, Windows 98/2000/XP/Vista/7

Gra została zamknięta w 2013 roku.