Diamond Speedy jest grą w diamenty na portalu Facebook, którą przygotowało nam studio Speedy Winner Hildings. W sumie można ją zaliczyć do gier puzzle match 3 (dopasuj 3) bardzo podobną do chociażby takiego hitu jak Diamond Dash i nie chodzi mi tutaj o graficzne podobieństwo, mowa tutaj bardziej o podobieństwie zastosowanych formuł sterujących całą rozgrywką. Jednym słowem, gracze muszą klikać w grupy trzech, albo i więcej takich samych elementów (o tym samym kolorze i kształcie) w celu usunięcia ich z planszy i zebrania punktów.

Widać tutaj wyraźny style „blitz” puzzle, mamy tylko minutę, aby zebrać jak najwięcej punktów. W sumie nawet wygląd diamentów inspirowany jest grami ze studia PopCap, każdy ma swój kolor i odmienny kształt, dzięki temu możemy spokojnie je odróżniać w trakcie dynamicznej zabawy.


dostepne skille w grze

Recenzja gry Diamond Speedy

W grze Diamond Speedy powtarzamy praktycznie ciągle tą samą grę, a to wszystko w celu wylądowania na tygodniowej tabeli wyników, gdzie pokazani są ci najlepsi z najlepszych, dlatego poprzez ciągłe potworzenia mamy okazję osiągnąć najwyższe wyniki. Nasze wyniki również porównywane są z tymi zdobytymi przez naszych znajomych, o ile w ogóle w to grają. Drugim aspektem całej gry jest zdobywanie kolejnych poziomów, za każdym razem jak rozgrywamy nową rundę zdobywamy doświadczenie, a każdy zdobyty poziom pozwala nam przydzielać punkty skilli do trzech różnych statystyk, jak na przykład score boost (zwiększa ilość naszej many). Mana wypełnia się w trakcie zabawy, widzimy ją na pasku gry, który wypełnia się wraz z każdym usunięciem grupy elementów. Jeśli pasek many się napełni wyzwalany jest „tryb światła”, zwał jak zwał, ale jest to coś podobnego co widzieliśmy choćby w grze Bejeweled Blitz.

ekran gry


W trakcie gry zbieramy również monety, które w Diamond Speedy mogą zostać wydane na power-up'y, zakupimy je zaraz przed określoną rundą. Przydadzą nam się, gdyż całej gry nie zaczynamy ze zbyt wielką ich ilością i czasami Ci bardziej niecierpliwi gracze mogą musieć wydać realną kasę, aby zakupić je w większej ilości. W dużej mierze to jest cel zamierzony, gdyż to jedyny sposób na spieniężenie całej gry, nie ma tutaj przecież ani energii, ani żyć, które będzie trzeba uzupełniać – i jak widać wydawca wpadł na taki pomysł szybkiego zarobku.

Diamond Speedy nigdy nie będzie miało szansy pobić Diamond Dash, zarówno pod względem graficznym, dźwiękowym czy samej mechaniki – jedno co mogę Wam zagwarantować to wspaniałe doświadczenia podczas gry, sporo dobrej zabawy… i sami zobaczcie, sprawdźcie, zagrajcie.Gry podobne