W Minionkach, czyli Despicable Me: Minion Rush, znajdziemy dwie różne waluty i pierwszą z nich są banany – typowa, regularna waluta gry, którą zdobywamy w każdym biegu. Drugą są Tokeny, waluta premium, którą już o wiele ciężej zdobywać, zwłaszcza za darmo. Jednak my dziś przedstawimy wam kilka sposobów na szybkie zdobywamy obu, wyżej wymienionych walut.

Jak zdobywać darmowe banany?

Zdobywanie darmowych bananów to pestka i wszystko co musimy zrobić to biec przed siebie jak najdalej i przy okazji zbierać banany. Jednakże są sposoby, aby zebrać ich jak najwięcej i postaram się wam przybliżyć trzy z nich, które są najskuteczniejsze.


Na początek odblokuj rozdzielacz bananów (banana splitter) i ulepszaj go, dzięki temu zamiast jednego banana zdobędziemy dwa.

Odblokuj odkurzacz bananów (banana vacuum), który pozwoli zbierać wszystkie omijane banany przyciągając je do nas i w ten sposób wcale nie musimy starać się ich zbierać po drodze.

Despicable Me Minion Rush 001


Odblokuj mini grę fluffy unicorn, gdyż grając w nią możemy zebrać masę dodatkowych bananów. Możemy wszystko ulepszać za co przyrost tych żółtych owoców będzie znacznie wzrastał.

Dodatkowo, co jest oczywiste, starajcie się biec tak daleko jak to tylko możliwe, gdyż im dalej dobiegniecie tym więcej bananów uda wam się zebrać po drodze. Możemy również zakańczać tygodniowe wyzwania i zdobyć za to masę bananów. Cele są różne, w zależności o tygodnia, raz będziemy musieli zdobyć w trakcie jednego biegu określoną ilość bananów, a innym razem zostaniemy poproszeni o coś zupełnie innego.

Złote banany i bonusy

Innym, ciekawym sposobem na zwiększenie ilości zdobywanych bananów jest wydanie, jednorazowe, pięciu dolarów na zakup stałego mnożnika bananów (banana multiplier) – zwanego inaczej Złotym Bananem (Golden Banana). Kupując złotego banana dostajemy na stałe bonus, który przynosi nam podwojoną ilość bananów, zamiast jednego zdobędziemy dwa itd. Co więcej, możemy ów bonus łączyć z innymi wspomagaczami jak „banana splitter” czy „banana perk” i tym samym zamiast jednego banana dostawać cztery. Jeśli połączymy złotego banana i dwa wymienione power-upy to zamiast jednego dostaniemy osiem. A to już całkiem przyjemna liczba, nie sądzicie?


fluffy unicorn

Jeśli kupicie za 500 tokenów specjalny kostium Worker Minion to na stałe zwiększymy przychód bananów o 10% na każdym etapie. Tym samym łącząc Worker Minion, Złotego Banana, Banana Perk i Banana Splitter zdobywamy bonusowo 8,8x więcej bananów niż normalnie.

Jak zdobyć więcej darmowych Tokenów?

Są dwa, znane mi sposoby, na zdobycie darmowych Tokenów w Despicable Me: Minion Rush. Jednym z nich jest oglądanie materiałów reklamowych/wideo. Aby to zrobić idź do sklepu i kliknij tam na logo tokenów (wielka litera G). Następnie kliknij na „free tokens” w prawym, dolnym rogu.

Despicable Me Minion Rush 002

Drugim sposobem jest zbieranie tokenów jakie pojawiają się na naszej drodze podczas regularnej rozgrywki.

Sekretne kody

Sekretne kody w grze pozwalają nam zdobywać darmowe prezenty. Na chwilę obecną znamy tylko pięć z nich i chyba więcej nie ma dostępnych. Aby odblokować dany kod musicie zalogować się do gry, wejść w menu Options, kliknąć ikonę „Gift”, wprowadzić jeden z poniższych kodów i gotowe.

sekretne kody minion rush 1

sekretne kody minion rush 2

Darmowe żetony za osiągnięcia

W Despicable Me: Minion Rush mamy mnóstwo wyzwań i misji, które po ukończeniu dodadzą nam kilka cennych bonusów pozwalających zbierać więcej bananów i żetonów (tokenów). Aby zbierać dodatkowe żetony za darmo musimy zdobywać kolejne osiągnięcia, których całą listę znajdziecie poniżej:

Spójrz zanim podskoczysz (Look Before You Leap) 5 żetonów Wypadnij z toru 5 razy.
Ty podły! (Despicable You) 5 żetonów Wykonaj 20 złośliwych akcji w jednym biegu.
Na starcie (Head Start) 5 żetonów Użyj wyrzutni 10 razy
Spróbuj ponownie (Try Again) 10 żetonów Wskrześ się 10 razy
Rakieta (Rocketeer) 10 żetonów Użyj rakiety Gru 50 razy
To takie puszyste! (It’s So Fluffy!) 10 żetonów Dojeżdżaj jednorożca 50 razy
Mega Minionek (Mega Minion) 10 żetonów Zostań Mega Minionkiem 50 razy
Posunąć się naprzód (Forge Ahead) 10 żetonów Przebiegnij 2km w jednym biegu
Bah-na-naaaaas! 10 żetonów Zbierz 750 bananów w jednym biegu
Pokonaj nosiciela (Vanquish Vector) 10 żetonów Pokonaj nosiciela
Kruszarka do ciastek (Cookie Crumbler) 10 żetonów Pokonaj Meena
Mucho Macho 10 żetonów Pokonaj El Macho
Nie wolno tego dotykać (Can’t Touch This!) 10 żetonów Ukończ 25 wyzwań
Spal to (Burning Up) 10 żetonów Poparz się 50 razy
Zimny jak lód (Cold as Ice) 15 żetonów Pokonaj 100 przeszkód używając Promieni Zamrażających (Freeze Ray)
Challenger! 15 żetonów Wyślij 50 razy wyzwanie
Minion Smash! 25 żetonów Pokonaj 1000 przeszkód używając Promieni Zamrażających (Freeze Ray)
W rolce (On a Roll!) 25 żetonów Wykonaj 100 zadań (misji)
Niepowstrzymany (Unstoppable) 25 żetonów Zbierz 5 milionów punktów
Maraton Minionków (Marathon Minion) 25 żetonów Przebiegnij w sumie milion metrów
Złe oko (The Evil Eye) 25 żetonów Pokonaj 1000 złych minionków
Hot Streak 50 żetonów Wykonaj 500 misji
Głodny energii (Power-Hungry) 50 żetonów Ulepsz wszystkie power-upy do maksymalnego poziomu.

Gry podobne