Zagłębialiście się kiedyś jak naprawdę, od strony ludzkiego organizmu wygląda walka z wirusami i mikroorganizmami, które niemalże codziennie bombardują nasze ciało? Pomyślcie, miliony jak nie miliardy małych komórek jest naszą niewidzialną tarczą, a białe krwinki dzielnymi rycerzami, którzy nie odpoczywają nigdy, bronią nas przed każdym zagrożeniem, ale jak wiemy i oni potrafią polec na polu walki, gdy wróg jest zbyt silny. 

Jeśli nie potraficie sobie tego wyobrazić to zapraszam do przetestowania gry Defend Your Life, którą niedawno twórcy udostępnili dla posiadaczy urządzeń mobilnych z systemami Android. Na pierwszy rzut oka mamy wrażenie, że jest to typowa gra dla dzieci, ale jeśli dokładnie czytaliście co napisałem wyżej, to zdajecie sobie sprawę, że gra tutaj idzie o nie mała stawkę, tutaj walczymy o życie, o zdrowie, które jest najważniejsze, za które nie zapłacimy żadnymi pieniędzmi.


Zaplanuj obronę przeciwko złym bakteriom

Gdy tylko wciśniecie przycisk „Play” szybko uświadomicie sobie, że Defend Your Life jest grą Tower Defense, w której zaczniemy poziom po poziomie zmagać się z różnego rodzaju chorobami, będziemy walczyć z wirusami grypy, anginy, czy też ze zwykłym przeziębieniem. Najważniejsze jest to, że nie możemy zawieść, musimy dokładać wszelkich sił, aby żaden przeciwnik nie uszedł z życiem, aby choroba nie rozprzestrzeniała się po organizmie. Od teraz my jesteśmy strażnikami ludzkiego ciała, od teraz przyszłość należy do nas.

Podobnie jak w każdej grze z gatunku TD mamy na kolejnych poziomach wyznaczone ścieżki, to nimi przemieszcza się nasz wróg i to wzdłuż nich planujemy obronę, wzdłuż nich ustawiamy pułapki i wieżyczki, a jeśli zbyt wielu wrogom uda się przedostać na drugi koniec ścieżki to przegramy, wygra choroba. Jednak ludzki organizm szybko przystosowuje się do mutacji jednego i tego samego wirusa, my też musimy się przystosowywać, gdyż każdy kolejny przeciwnik jest znacznie silniejszy od poprzedniego i dlatego wydawca oddał nam możliwość ulepszania swojej obrony, a w miarę postępu odblokujemy kolejne elementy, które pozwolą lepiej chronić cały organizm.


Możesz ulepszać wieżyczki przez co obrona stanie się skuteczniejsza

W pewnym sensie gra Defend Your Life potafi także czegoś nauczyć, możemy podejrzeć informacji o każdym przeciwniku, dowiedzieć się jakim jest wirusem czy bakteriom i jakie spustoszenie możemy wywołać w ludzkim organizmie. Świadomość tego z jednej strony może wydać się nieprzyjemna, ale za to wiedza dodatkowa jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Póki co gra nie oferuje nam zbyt wielu rund do przejścia i na chwilę pisania recenzji znalazłem jedynie 17 poziomów. Jednak i to zajmie wam całkiem sporo czasu, więc jeśli chcecie zagrać to gorąco polecam, gdyż obecnie mało na rynku jest tak wciągających produkcji. Pobrać apkę można z tej strony: goo.gl/yjJkhnGry podobne