Deep Space Fleet to jedna z najnowszych, rozgrywanych w przestrzeni kosmicznej, gier na Facebooku, w której gracz może zarządzać swoją stacją kosmiczną podczas gdy próbuje w procesie terraformingu zasiedlić okoliczne planety. W międzyczasie nie zabraknie opcji budowania własnej, kosmiczne floty złożonej zarówno z wielkich transporterów zdolnych pomieścić setki ton surowców jak i potężnych krążowników czy okrętów wojennych. Grę przygotowało dla Nas studio Joysoft. Gracze mają możliwość ulepszać wiele części z zarządzanej stacji kosmicznej, mogą rafinować surowce, albo po prostu je przetrzymywać w wielkich magazynach, aby później ich użyć do ulepszeń, badań, do zasilania generatorów i ogólnie do skutecznego zarządzania całym centrum dowodzenia.

Deep Space Fleet 001


Podobnie jak w innych grach, gdzie kluczowym elementem jest odpowiednio dobrana strategia zarządzania tym co mamy, możemy badać różnego rodzaju technologię, które w przyszłości umożliwią dalsze badania nowych statków niezbędnych do zbudowania wielkiej floty kosmicznej. Ona posłuży Nam zarówno do obrony jak do znajdowania i likwidowania wszelkich przeciwników/wrogów. Gracze zdobywają w trakcie gry surowce, zarówno drogą tradycyjną podczas wydobycia jak i z ukańczania kolejnych zadań i misji, czego przykładem może być podstawowe zadanie ulepszania jednostek produkcyjnych potocznie zwanych na Ziemi fabrykami.

 

Przejmuj kontrolę nad przestrzenią kosmiczną

Deep Space Fleet pozwala graczom na przejęcie kontroli, jak wspomniałem wcześniej, nad własną stacją kosmiczną, gdzie zbudujemy takie struktury jak centrum obronne, warsztaty czy wielkie stocznie, w których powstaną najnowszej generacji myśliwce i statki wojenne. W tym wszystkim nie wolno zapominać o rozwijaniu magazynów, gdzie trzeba przechowywać kryształy, metal czy paliwo. Co ciekawsze, większość budowli zaczyna się od poziomu pierwszego, ale są i wyjątki, które rozbudowujemy od poziomu zerowego.


Deep Space Fleet 002

Gracze muszą nauczyć się umiejętnego zarządzania każdym z wyżej wymienionych surowców podczas gry, a budowanie niekiedy wiąże się z wieloma innymi czynnościami. Przykładowo budynek na poziomie trzecim może wymagać odpowiedniej rozbudowy generatorów energii czy warsztatów.

Walki w Deep Space Fleet niestety rozgrywają się automatycznie dopóki jedna z walczących stron nie zostanie pokonana. Dodatkowo możemy podbijać, albo zdobywać nowe planety, gdzie w zależności od ich wielkości będzie można pozyskać dodatkowe surowce. Oczywiście, skoro już jesteśmy przy walkach, surowce możemy zdobywać podczas akcji plądrowania.


Deep Space Fleet 003

Jeśli chodzi o muzykę w grze to usłyszycie dokładnie to co można spodziewać się po grze, której akcja rozgrywa się w nieskończonej przestrzeni kosmicznej i szybko przekonacie się dlaczego użyto tutaj modernistycznej orkiestry. Z drugiej strony muzyka jest zbyt głośna i można ją wyłączyć, ale całkowicie brakuje tutaj opcji jej lekkiego wyciszenia, więc albo słuchamy na cały regulator, albo wyłączamy ją całkowicie. Jeśli chodzi o grafikę to wszystko wygląda całkiem dobrze, ale statyczne obrazy to nie to czego byśmy się spodziewali bo najnowszych grach, nawet tych przeglądarkowych. Jednak w dalszym ciągu Deep Space Fleet jest interesującą grą strategiczną w świecie sci-fi, którą według mnie warto sprawdzić i przetestować.


Gry podobne