Deep Realms to typowa gra RPG na przeglądarkę dostępna na portalu społecznościowym facebook. Mamy tutaj ciekawe połączenie gry społecznościowej z turowym systemem walk, a co najważniejsze rozbudowaną możliwość eksploracji rozległego świata. Jeśli chodzi o warstwę współpracy między graczami to oczywiście jak najbardziej jest dopracowana jak to bywa w produkcjach tego typu.

Standardowo na początku mamy za zadanie stworzyć swojego avatara, który będzie nas reprezentował. Do wyboru mamy płeć, kolor włosów, ich styl, czy też barwę oczu, a nawet odcień skóry. Jeśli nie chce nam się wybierać możemy użyć opcji losowej, na końcu wpisujemy pożądaną nazwę i możemy zaczynać grę.


Ciągły brak energii do walki

Podczas zwiedzania świata za każdy ruch tracimy jeden punkt energii. Sprawdzając kolejne pola możemy trafić na przeróżne stworzenie, z którymi musimy stoczyć bój aby iść dalej.

Deep Realms

Jak już wspomniałem wcześniej walki są turowe, jednak na początku nie mamy zbytniego wyboru co do ataku. Grafika nie zachwyca, ale też nie odstrasza. Podczas całego zwiedzania świata widzimy wszystko w rzucie izometrycznym, a całość poruszania oparta jest o przesunięcia jak na szachownicy, pole za polem.


Deep Realms na Facebooku

Oczywiście nie musimy wciąż walczyć naszą miotłą, mamy tutaj dość rozbudowany system ekwipunku i skilli, które w miarę zdobywanego doświadczenia możemy rozwijać.


Gry podobne