Deadbreed to szybka, hardkorowa gra multiplayer, którą śmiało możecie zaliczyć do przyszłych gier MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), w które zagracie jeszcze w tym roku. Gra stworzona została przez niezależne studio składające się z weteranów (jeśli mowa o tworzeniu gier) pochodzących ze Szwecji. Jak można wyczytać na oficjalnej stronie gry oprócz tradycyjnych elementów MOBA znajdziemy również wiele znanych cech dla gier RPG.

Jest to tylko zapowiedź i na ten czas znamy niewiele szczegółów na temat rozgrywki, ale postaram się przekazać się wszystko co wiem na jej temat.
Wchodząc na oficjalną stronę gry możecie zapisać się do newslettera i tym samym mieć szansę na dostęp do nadchodzących zamkniętych testów beta.


Deadbreed jeszcze ruszy w 2014 roku i zaoferuje Nam taktyczne walki 3vs3 przeciwko innym graczom, albo tym sterowanym przez sztuczną inteligencję. Do wyboru czekają na nas trzy różne postacie (night-, half- i daybreed), a każda z nich posiada zestaw unikalnych umiejętności, które całkowicie zmieniają styl gry jak i decydują o tym z jakich przedmiotów możemy skorzystać.

Nekros Archer

Gracze rozwijają swoich bohaterów podczas meczów, gdzie można zdobywać kolejne punkty doświadczenia. Użyjemy również w trakcie walki specjalnych artefaktów, będziemy mogli w miarę swojego rozwoju ulepszać posiadane przedmioty, a nawet je tworzyć. Co ciekawe, to my stworzymy specjalne sloty, na przykład w broni, aby umieścić w nich zdobyte artefakty.


Na tym jeszcze nie koniec, bo w Deadbreed będzie możliwość zdobycia własnego totemu (jak to w wielu indiańskich szczepach bywało), a zwierzę które zostanie Naszym totemem może zostać wspaniałym kompanem do dalszej walki.

Mapy w grze mają wiele różnorakich opcji jak Dungeony, side- i PvP-Quests.

I to by było na wszystko póki co…


[Stan na 04.01.2014 r.]

Szczegóły wydania

  • Wczesny dostęp (Early Access): 1 lipiec 2014 r.
  • Closed Beta: Brak informacji
  • Open Beta:  Brak informacji
  • Światowa premiera: 2015 rok

Zapowiedź gry:

[youtube id=”VKX-5aY2zT4″ width=”633″ height=”356″]

Zdjęcia z gry Deadbreed

Wymagania systemowe:

OS: Windows 7/8 32/64 bit
RAM: 4GB RAM
HDD: 5 GB
CPU: Core 2 Duo E6550 2.33GHz, Athlon 64 X2 Dual Core 5600+
Grafika: Radeon HD 5670, GeForce 8800 GTS


Gry podobne