DC Universe Online to bez wątpienia jedna z najlepszych gier jakie oddało nam studio SOE i wyraźnie da się ją wpisać do kategorii gier MMO, w której przeniesiemy się do świata rodem z najpopularniejszych komiksów DC.

Tym samy nie zabraknie tutaj takich miejsc jak Metropolis, miasto w którym mieszkał sam Superman jak i przemierzymy ciemne uliczki Gotham City, gdzie nad sprawiedliwością czuwał Batman. Co więcej, to my możemy wcielić się w postać swojego ulubionego bohatera. Postać taka posiada unikalne zdolności, charakterystyczne dla niej samej więc spodziewać się możecie zaskakujących akrobacji, przelotów w powietrzu, rzucania kulami ognia czy nawet zamrażania przeciwników mroźnym oddechem.


DC Universe Online

Co więcej, jedną z trudniejszych decyzji na początku gry będzie to, czy chcemy walczyć po stronie dobra czy zła. Wszystko co dalej będzie się działo w DCO zależy właśnie od tej decyzji. Zdecydujcie się, czy chcecie pomagać innym, walczyć o ich lepsze jutro, czy może macie ochotę terroryzować społeczeństwo, sprawiać ból i powodować rozpacz.

Również nasze zadania zależą od tego czy wybraliśmy Jokera czy może Batmana, jak wiecie jeden walczy przeciwko drugiemu i nie może tak być, że Joker dostaje za zadanie pokonać Jokera. Wiele misji będzie pochodzić od innych znanych nam z komiksów postaci, a to jak poprowadzimy, jak od początku napiszemy własną historię, zależy jedynie od podejmowanych przez nas decyzji.


DC Universe Online

Nasze umiejętności rozwijają się wraz z samą postacią, wraz z tym jak szybko nabieramy doświadczenia będziemy mogli to wyżej skakać to mocniej uderzać w przeciwnika bądź jeszcze szybciej biegać.

Gra DC Universe Online staje się o tyle ciekawsze, gdy kolejne zadania przeplatane są migawkami złożonymi z kolejnych kart wyrwanych rodem z komiksów, prawdziwych komiksów – a to pozwala zachować typowy dla produkcji klimat, niekiedy poczujemy grozę, nutkę tajemniczości, a innym razem poddamy się radości z kolejnego zwycięstwa.


Wszystko co nas otacza jest przedstawione w niezwykle szczegółowy sposób, dzięki czemu przybliżając się do danego przedmiotu widzimy jego dokładne rysy, a już nie muszę mówić jak doskonale oddano mimikę kolejnych postaci.


Gry podobne