Dawn of Fantasy jest to wspaniała gra strategiczna z elementami MMO, której gatunek określa się zwykle jako MMORTS. Nie można nie wspomnieć, że autorzy gry (Reverie World) ogromny nacisk położyli na ekonomię. Fabuła gry przenosi nas jako graczy do tajemniczego świata Mythador, gdzie w tej ogromnej krainie musimy odnaleźć miejsce dla siebie i zacząć kolejne podboje, aby imperium rozrastało się tworząc na nowo historię całego świata.

Na początek należy wybrać jedną z ras, do której chcemy przynależeć, mogą to być Ludzie, Elfy czy brutalna nacja Orków. Zabawę zaczynamy od budowania swojej wioski, ale i zadań nam nie zabraknie, w których poznamy smak i zapach krwi swoich wrogów.


Dla tych co jednak nie preferują rozgrywek sieciowych jest przygotowana wersja gry dla pojedynczego gracza, którą nazwano Kingdom Wars, na pewno o niej słyszeliście wcześniej. Jednak dla wielu z nas przeciwnik komputerowy to nie jest żadnej wyzwanie i stąd pomysł na wersję onlinową, czyli Dawn of Fantasy.

dawn of fantasy 002

No ale wracajmy do swoich wiosek i zaczynajmy je ulepszać, rozbudowywać. Za darmo tego nie zrobimy i chyba normalne jest, że tak jak w każdej innej grze RTS do każdej budowy musimy mieć odpowiednie materiały i surowce. Jedne budynki przyniosą nam dodatkowe zasoby, inne będą odpowiadały za handel, ale najciekawsze są te odpowiadające za naszą siłę militarną, gdzie szkolimy jednostki i gdzie badamy najnowsze technologie.


Dawn of Fantasy pozwala nam na uczestniczenie w licznych walkach, które podzielone są na tryby gry. Z dostępnych trybów mamy choćby Skirmish czyli prosta walka i proste zasady jak i Lay Siege, oblężenia w stylu najlepszych gier MMORTS, ale możemy stanąć po przeciwnej stronie barykady w Stronghold Defence.

Jeśli chodzi o grafikę o oprawę dźwiękową do gra prezentuje bardzo wysoki poziom. Mapy gry idealnie odwzorowują ułożenie terenu itp. Wszystko mamy w trójwymiarowej grafice i w dodatku dostępna jest w sieci do gry wieloosobowej.

Zdjęcia z gry:

Wymagania sprzętowe:

  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM – Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7

Gry podobne