Darkfire Galaxies jest darmową grą rozgrywaną w czasie rzeczywistym, gdzie góruje (jak mówi sam tytuł) kosmiczny świat! Tysiące graczy dzielących ze sobą jedno uniwersum już dziś staje do walki o dominację i dążą do stworzenia wielkich imperiów międzygalaktycznych. W grze możemy bawić się zarówno w trybie dla pojedynczego gracza jak i w ukochanym przez wszystkim systemie multiplayer. Czekają tutaj na Nas dynamiczne walki turowe, w których każdy gracz kontroluje swoją postać, albo pewien obiekt. Postać, czy obiekt posiadają specjalne cechy, zdefiniowane akcje, które można wykonywać w trakcie codzienne dawki rozgrywki.W trakcie walk, gdy nadchodzi Nasza tura możemy zarówno atakować, bronić się, albo użyć specjalnego przedmiotu – do czego? Przekonacie się sami. Gdy wszyscy gracze zakończą swoją rundę to zaczyna się nowa, a kolejno rozdawany czas staje się prowodyrem do dalszych działań. Koła takiego szaleństwa przestają się zataczać kiedy wszyscy uczestnicy zostają oznaczeni, albo jako zwycięzcy, albo przegrani, więc pamiętać należy, aby każda tura wykorzystana była w sposób odpowiedni, przy zastosowaniu najlepszych możliwych strategii.

Widok bazy planetarnej w Darkfire Galaxies


Jeśli wybieramy w trakcie naszej tury atak to następnie należy obrać odpowiedni cel spośród wszystkich przeciwników. Obecnie gra wspiera walki dwóch drużyn, gdzie po każdej stronie staje maksymalnie po siedmiu dowódców. Jednym słowem w największych walkach udział weźmie 14 flot! To dość sporo, nawet poprzez przeglądarkę nie mówiąc już o grach opartych o klienta.

Podczas walki każdy dowódca posiada określoną liczbę Punktów Akcji i za każdym razem jak coś uczyni są one konsumowane (oprócz wszelkiego rodzaju przeładowań). Pokonanie przeciwnika nagradzane jest innym rodzajem punktów (Valor), które służą do odblokowywania nowych dowódców, specjalnych umiejętności i równie dobrze mogą zostać użyte przy działaniach związanych z sojuszem.

Obecnie w grze znajdziemy dwie wrogie rasy (Drogon i Onith) niekontrolowane przez innych użytkowników, ale stanowiące realne zagrożenie dla całego uniwersum. Możemy rzucić im wyzwanie, a po ich pokonaniu można liczyć na ciekawy loot w postaci surowców i innych bonusów.


Darkfire Galaxies - widok z orbity

Jednak w Darkfire Galaxies nie musimy jedynie skupiać się na walce. Podczas gdy już jesteśmy wykończeni ciągłymi kosmicznymi starciami warto zejść na powierzchnię swojej planety i rozpocząć odpowiednie badania, które otworzą przed Nami dostęp do najnowszych technologii. Takie badania mogą ulepszyć naszą siłę ataku, obrony i wpływają praktycznie zawsze na całą armadę. Jednak każde takie badanie wymaga pewnej ilości czterech najważniejszych surowców w grze: Rudy, Kryształów, Wodoru i co najważniejsze Czasu (na budowę). Pierwsze trzy generują nam kopalnie, których ulepszenie zwiększa ich przyrost w ciągu jednej godziny jak i pojemność magazynów. Ale same nie wpadają na Nasze konta, aby je użyć muszą być ciągle, co pewien czas zbierane, ale jeśli Nasze magazyny są przepełnione to produkcja w kopalniach ustaje do czasu zużycia nadwyżki, albo powiększenia magazynów.

Mamy również możliwość zdobywania kolejnych surowców dzięki atakom na postacie NPC, albo planety innych graczy. W sumie jak na razie wszystko pasuje mi idealnie do czegoś w stylu kopi popularnej gry strategiczno-kosmicznej Ogame.


Jednak może teraz przejdziemy do tego jak wygląda Nasz progres w grze Darkfire Galaxies. Za każdym nowym poziomem zwiększa się na koncie „Tonnage” (w prostym tłumaczeniu chodzi o „tonaż”). Tonaż posiada w grze każdy statek, budynek, element obronny. Po wykorzystaniu limitu nie zrobimy nic więcej dopóki nie zdobędziemy nowego poziomu. Jednak najważniejsze jest dla Nas to, że tonaż określa możliwości odnośnie wielkości floty jaką możemy kierować podczas walki. Rozbudowując Hangar Bezpieczeństwa (Secure Hangar) i Centrum Dowodzenia (Command Center) możemy zwiększyć limit tonażowy, choć pozostaje jeszcze jedna opcja – dodatkowe, wykupione za realne pieniądze bonusy. Jak już jesteśmy przy slotach to warto wspomnieć, że mamy dostępne tylko cztery sloty na tworzone eskadry statków (Squadron Slots) i tylko jeden typ statków może być dodany do pojedynczej eskadry.

kopalnia wodoru

W Darkfire Galaxies gracz musi opanować cztery podstawowe widoki gry, gdzie pierwszym to widok naszej planety – widzimy tutaj budynki, statki kosmiczne itp. Możemy z tego poziomu ulepszać infrastrukturę, kopalnie i badać nowe technologie. Kolejnym widokiem jest ten orbitalny, gdzie widzimy obronę Naszej planety, głównie wchodzimy tutaj w trakcie obrony i z tego poziomu sterujemy całą flotą. Widok galaktyki prezentuje relację pomiędzy wszystkimi planetami i wszystkim innym we wszechświecie. Z tego poziomu możemy atakować wrogie rasy Drogon i Onith, jak i również innych graczy w celu przejęcia cennych surowców. Ostatnim widokiem jest obraz całej walki.

Podsumowując, opisywana dziś gra jest idealnym wyborem dla graczy, którzy mieli styczność z podobnymi produkcjami i szukają ciekawej alternatywy. Możemy w nią zagrać zarówno za pośrednictwem przeglądarki na oficjalnej stronie www jak i na Facebooku. Opcję odpowiednią dl Was samych wybieracie sami.


Gry podobne