Darkfall to pierwsza i jak na razie jedyna gra MMORPG od mało znanego studia Aventurine. Gracze przenoszeni są do niesamowitego świata fantasy, gdzie żyją archetypowe postacie takie jak smoki, krasnoludy czy elfy, jak i wiele innych kreatur z wielu mitów i legend. Jak pewnie można się domyśleć cały świat i rozgrywkę kreują tutaj dwie rzeczy – magia i kunszt miecza.

Gra Darkfall Online w dużej mierze opera się na walce z innymi użytkownikami, nie wnikamy tutaj w fabułę czy tło historyczne, po prostu zbroimy się, szkolimy i ruszamy do walki. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż rasy zamieszkujące te ziemie od dawien dawna toczą ze sobą zaciekłe walki. Nie muszę chyba tłumaczyć jak bardzo Elfy nie przepadają za Krasnoludami, a Ludzie za Orkami. Jest jeszcze rasa Mahirim i Alfar, które również ostrzą miecze na wszystko co się rusza w okolicy.


DarkFall Online 009

My wstępując do rozgrywki możemy zdecydować jaką klasą i rasą chcemy kreować swoją własną historię. Idąc dalej, rozwój postaci jest bardzo ważny i tym systemem wyróżnia się Darkfall pośród swojej konkurencji. Nie ładujemy bezmyślnie punktów w kolejne atrybuty, ale każdej umiejętności musimy nauczyć się, nauczyć od innych graczy, albo specjalnych trenerów (postacie NPC).

Jednak sama nauka bez praktyki pójdzie w las, więc niewyćwiczone odpowiednio umiejętności nie będą nam w ogóle nieprzydatne do niczego. A będziecie mieli sporo pracy, gdyż na obecną chwilę gra oferuje nam ponad 500 umiejętności i tyle samo magicznych zaklęć.


Wymagania systemowe:

  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • Windows 98/Me/2000/XP

Zdjęcia z gry:


Gry podobne