Uciskani przez tysiąclecia, zamieszkujący dawno zapomnianą, odległa krainę krasnoludzi dziś wychodzą na światło dzienne, aby odzyskać honor, a przede wszystkim swoją wolność. I choć wyglądają troszkę jak z lat osiemdziesiątych to na pewno znajdą wielu zwolenników pikselowej zabawy jaką oferuje nam gra Dark Gnome (od studia Upjers).

Dzięki nam wreszcie mają szanse odzyskać wolność, uniezależnić się od okrutnych szczurowatych oprawców. To właśnie my przyjmując tytuł nowego imperatora przyjmujemy wraz nim wielką odpowiedzialność za całą krasnoludzką osadę.


W grze Dark Gnome będziemy rekrutować kolejnych krasnoludów tworząc z nich niepokonane oddziały szturmowe, które poprowadzimy przeciwko szczurowatemu i jakże paskudnemu królowi Freddyemu. Osimiobitowa gra to osiem kolejnym powodów aby podjąć się tego wyzwania.

Wykonuj misje, ruszaj na ratunek pobratymcom i uwolnij ich wszystkich z niewoli. Po drodze zbierzesz wiele magicznych i epickich przedmiotów jakich nie powstydziłby się żaden świat fantasy. Odwiedzaj kucharkę Ingrid, która nauczy cię nowych przepisów, przygotuj przepyszne trunki dla towarzyszy, przy których pochwalisz się swoimi dokonaniami w świecie Dark Gnome.

W tej grze nie będziesz się nudził, unikalny klimat, humorystyczne dialogi i turowe walki zapełnią ci masę porządnej rozrywki. Już sam fakt, że lekarzem ratującym życie krasnoludom jest rzeźnik, sprawia że usta układają się w przepięknego banana. Jednak aby ich nie leczył zbyt często to warto swoich wojowników krok po kroku ulepszać, dzięki czemu w nadchodzącym powstaniu będą o wiele bardziej skuteczni.


Zapuszczając się w głąb mrocznych ruin i lasów przeżyjesz niesamowite przygody, spotkasz groźnych przeciwników, a ich bossowie przyprawią cię o ból głowy. Pokonaj króla szczurów, niech w tej 8-bitowej krainie zapanuje wreszcie spokój.


Gry podobne