Życie wydaje się piękne, gdy mamy dobrze płatną pracę, rodzinę i jesteśmy zdrowi. Ale świat nagle przewraca się do góry nogami, gdy brakuje nam jednej z trzech wyżej wymienionych rzeczy. W tym przypadku bohater gry Daddy Was A Thief z dnia na dzień dostaje wypowiedzenie z pracy. Postanawia on jednak nie szukać kolejnego zajęcia, aby wyżywić rodzinę i zostaje złodziejem, ale nie byle jakim złodziejem, tylko takim który już teraz podbija serca graczy na całym świecie, a samą aplikację możecie pobrać za darmo z Google Play na Androida.

Wcielamy się właśnie w głównego bohatera gry, zakładamy maskę na oczy, wciągamy wystający brzuch i ruszamy na kolejne napady, próbujemy wyciągnąć kasę z banku, ale niestety zabezpieczenia jakie się tam znajdują przerastają znacznie nasze możliwości. Tym samym najlepiej zacząć od małych rzeczy i tutaj bohater Daddy Was A Thief postanawia rabować kolejne mieszkania.


daddy was a thief 2

Kolejne rabunki zaczynamy od ostatniego piętra bloku i musimy niszczyć wszystko co znajdzie się na naszej drodze, aby utorować sobie drogę do wyjścia, które de facto znajdziemy na samym dole. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby na każdy piętrze zbierać cenne fanty. Niektóre z nich pozwolą nam zarobić o wiele więcej, niektóre nieco mniej, ale tych małowartościowych, choć dość dużych jak wanny i sejfy można użyć do utorowania sobie przejścia na niższe kondygnacje. Czasami nawet dobry rzut wanną pozwoli nam przejść w danym momencie dwa czy nawet trzy piętra.

Kradzież jednak nie popłaca i musimy liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami naszych działań bo na drodze stanie nam zarówno policja, choć w dużej mierze są to leniwi i powolni funkcjonariusze, jak i stare babcie zamieszkujące blok, które są powiedzmy sobie szczerze, o wiele gorsze od policji i potrafią nam nieźle nakopać do tyłka. Boli to bardziej niż latające kule z pistoletów goniących nas policjantów. Jednak dzięki tym pościgom gra nabiera dodatkowe smaczku.


daddy was a thief 3

Jaki jest nas główny cel w Daddy Was A Thief? Otóż zbieramy punkty, zbieramy kasę i staramy się pokonać jak najwięcej pięter, a tym samym bijemy rekord za rekordem. Możemy sobie także ułatwić nieco całą zabawę dokupując wspomagacze w sklepie gry i życia, które pozwolą nam na dłuższą sesję z ulubioną rozrywką. Gdy znajdziemy się na cenzurowanym to zawsze warto zmienić swoje wdzianko złodzieja i sprawiać pozory, że „co złego to nie my”.

Warto również wspomnieć, że gra dostępna jest do pobrania całkowicie za darmo i twórcy udostępnili ją również w języku polskim, co będzie dużym ułatwieniem dla młodszych odbiorców. Grafika jak grafika, pasuje do całej rozgrywki i tutaj nie mogę się do niej przyczepić pod żadnym pozorem.Gry podobne