Cyphers Online to gra MMORPG akcji, którą stworzyło dla nas studio Neople, a wydaje ją na chwilę obecną znany w swojej branży Nexon. W grze wcielamy się w rolę tytułowego Cyphera, osoby obdarzonej specjalnymi umiejętnościami. Ci nieco tajemniczy wojownicy walczą po dwóch różnych stronach w największym światowym konflikcie, gdzie krzyżują się interesy Podziemnej Uni i Fundacji Helios.

Celem rozgrywki w każdym meczy w Cyphers Online jest zniszczenie wrogiej bazy, Kwatery Głównej. Jednak to nie jest takie proste zadanie, zazwyczaj HQ są strzeżone przez wieżyczki strażnicze czy nawet przez specjalnych bossów o unikalnych umiejętnościach i dość mocnym ataku. Gracze muszą współpracować ze sobą tworząc drużyny maksymalnie złożone z pięciu członków.


Najważniejsze to wybrać już na starcie odpowiedniego Cyphera, a jest z czego wybierać, mamy ich całą paletę, a każdy wyposażony jest w indywidualne skille i prezentuje sobą inny styl rozgrywki. Niektóre postacie to stworzone maszyny do zabijania, wyposażone w imponujące kombosy, a inne potrafią leczyć czy pomagać w walce innymi jednostkom jak i graczom. Każdy Cyphers posiada kilka umiejętności wliczając w to te z przedrostkiem „ultimate”. Jednakże ograniczane są one tzw. wyzwalaczem (cooldowns). Tym samym sama walka staje się zarówno dynamiczna jak i jest obdarzona pewną nutką strategicznego planowania.

Cyphers 011

W Cyphers rozwój postaci mierzony jest zdobytymi przedmiotami, które można zdobyć za złoto wygrane w meczach. Można również je zdobywać na inne sposoby. Skradniemy je innym graczom, albo możemy zabijać slugusów, zarówno tych które pojawiają się podczas walk jak i neutralnych – pojawiających się losowo na mapie. Innym sposobem są dzikie karty bossów, ale pokonać ich jest niezwykle trudno i nie zawsze dają w nagrodę złoto, często jest to losowa nagroda.


Przedmioty kupujemy wtedy jak mamy wystarczająco dużo złota. Jednak musimy zawsze spełniać określone wymagania poziomu, aby móc ich używać i co ciekawe, aby uzyskać ów poziom musimy kupować więcej przedmiotów, aby móc ich kupować jeszcze więcej – trochę zakręciłem, ale mam nadzieje, ze wyda wam się to zrozumiałe. Jednym słowem jest to naprawdę unikalny system progresji. Nasza postać ma kilka statystyk, których podnoszenie zwiększają naszą siłę, obronę czy inteligencję i zwinność. To jacy będziemy, jak rozwijamy swojego Cyphera zależy jedynie od naszych wyborów, od doboru odpowiedniego sprzętu, który podwyższy posiadane atrybuty.

Cyphers 004

W grze Cyphers Online znajdziecie specjalne miasto, które odgrywa rolę tzw. lobby, gdzie możemy komunikować się z innymi graczami, kupować kosmetyczne przedmioty i te najważniejsze dla nas, aczkolwiek słono za to zapłacimy. Kupimy w tym mieście także wspomagacze, które można używać na posiadanych przedmiotach. Dodatkowo dostępne są paczku boosterów (w których umieszczone są losowe przedmioty). Kupimy je za walutę MyDollars, albo za Terra Coins od postaci NPC. Obie waluty zdobywamy po każdym meczu rozgrywanych w Cyphers. Każdy przedmiot posiada różne możliwości, a nawet potrafią dodawać kolejne umiejętności dla postaci, tym samym wszelkiej maści itemy są kluczowymi elementami całej rozgrywki.


Zdjęcia z gry

Wymagania sprzętowe

Już niedługo…


Gry podobne