Cukierkowe Królestwo to wspaniała rozgrywka logiczna na NK, która z pewnością urozmaici wam nudne wieczory, ale wierzę że mimo to macie coś ciekawszego do roboty.

Nie liczcie na to, że Cukierkowe Królestwo zaoferuje wam cokolwiek nowego w gatunku diamentowych gier dopasuj 3, gdyż nie ma w jej systemach niczego innowacyjnego co odróżniałoby ją od konkurencji. Jednak ma jedną przewagę nad swoimi rywalami z Facebooka – jest całkowicie za darmo i w języku polskim.


Rozgrywka dzieli się na etapy, a każdy z nich na kolejne rundy, w których gracze muszą oczyszczać plansze ze słodkich cukierków dopasowując je do siebie tak aby tworzyły ciągi co najmniej trzech identycznych elementów. Za każde dobre dopasowania zbieramy punkty, ale musimy dodatkowo zwrócić uwagę, aby wypełnić zakładane zadania, o których zostaniemy poinformowani na początku każdego poziomu. Co więcej, w każdej rundzie mamy różne ograniczenia jak choćby ustaloną liczbę posunięć i musimy tak kombinować, aby ruchy nam pozostały, a wszelkie wymagania poziomu zostały spełnione. Proste!

cukierkowe królestwo 003

Przed jakimi wyzwaniami staniemy w naszym Cukierkowym Królestwie? Otóż głównym wymogiem będzie usuwanie jak największej liczby cukierków z planszy, niekiedy dostaniemy listę ich dokładnych typów, a niekiedy usuwamy wszystko jak leci. Co więcej dopasowując cztery, albo i więcej cukierków zdobywamy power-upy pojawiające się na planszy. Jedne z nich będą wybuchały niszcząc kilka elementów położonych obok, a inne zniszczą całe linie czy to poziome czy pionowe.


Jednak nie myślcie, że po prostu usuniecie wszystko z planszy i na tym koniec. W miejsce usuniętych elementów spadają na nich z góry sąsiadujące i tak dalej, także plansza nigdy nie jest pusta i można tworzyć fantastyczne ciągu automatycznych dopasowań. No ale trzeba nieco pogłówkować, gdyż nie będzie łatwo.

cukierkowe królestwo 002

Im więcej punktów w Cukierkowym Królestwie zbierzemy, w danym etapie czy w określonej rundzie tym więcej gwiazd zdobędziemy. Zdobywając maksymalnie trzy gwiazdy dostaniemy klejnot do naszej kolekcji, a one w zamian przynoszą nam w przyszłości dodatkowe korzyści.


Myślę, że na NK znajdziemy obecnie wiele gier, również tych typu match 3, ale co nam szkodzi na chwilę rzucić okiem na Cukierkowe Królestwo?


Gry podobne