Cubic Castles to wspaniała gra multiplayer, która koncentruje się przede wszystkim na budowaniu/terraformingu. Łączy w sobie ona elementy z Minecrafta i Animal Crossing dodając co nieco z trójwymiarowych platformówek, czyli proste MMO które powinno ucieszyć każdego z nas. Co więcej, gra nie wymaga od nas przechodzenia procesu rejestracji, podawania danych osobowych czy adresu e-mail. Po prostu pobieramy ją, wybieramy swój nick i grami.

Grę Cubic Castles stworzyła grupa trzech deweloperów PopCap, którzy połączyli swoje siły, aby oddać nam unikalną grę „fun & light-hearted” MMO. Udało im się jak widać i świat gry jest pełen ciepła i ma swój urok, a jedynym ograniczeniem co do tego co możemy budować jest nasza wyobraźnia.


Cubic Castles 001

Mapa świata podzielona jest na strefy, w których gracze budują swoje własne królestwa, a głównie skupiają się na kreowaniu wielkich zamków. Możemy tutaj budować, tworzyć i dostosowywać swoje własne miejsce w świecie. Oczywiście oddano nam możliwość odwiedzania ziem innych graczy, a także możemy wyjść poza nasze tereny i udać się do kopalni, albo na poszukiwania nowych materiałów budowlanych rozmieszczonych w różnych miejscach na mapie. Kopalnie są różne, od tych leśnych po arktyczne czy tropikalne, pustynne i górskie. Każda z nick skrywa w sobie unikalne przedmioty czy też okazjonalnie wypadną nam tam Cubity (Cubit Blocks).

Budowanie zamków z bloków i klocków

Co ciekawe, jeśli zbierzemy zbyt wiele rzeczy to możemy nadmiernie obciążyć naszą postać, a to sprawi, że zacznie się poruszać znacznie wolniej po mapie. Musimy rozważyć pozostawienie kilku rzeczy, aby ruszać się szybciej, albo rozbudować skrzynię na dodatkowe przedmioty, które chronione będą przez wartowników.


W Cubic Castles nie brakuje również elementów RPG, dzięki którym możemy personalizować własną postaci, a nawet odwiedzić specjalny sklep, w którym nabyć można nowe przedmioty, pokoje, ubrania czy nawet inne zamki, a wszystko zapłacimy walutą gry o nazwie Cubit Blocks, którą uzbieramy w trakcie normalnej zabawy.

W grze wyróżniamy dwa rodzaje światów, standardowe królestwo i pokój który możemy budować sami to nowe królestwo, ale aby się tam dostać musimy w aktualnie posiadanym postawić magiczną bramę. Reszta nie różni się niczym od standardowych ustawień.

Gra MMO Cubic Castles na pewno przypadnie do gustu fanom Minecrafta, którzy w podobnych grach szukają czegokolwiek nowego, co sprawi, że szare budowanie własnego świata z kolejnych bloków nabierze choć kilku kolorów.


Zdjęcia z gry


Gry podobne