Studio Qublix ciągle mnie zadziwia. Właśnie uruchomili swoją najnowszą grę na Facebooku – Crystal Island, która de facto jest kolejnym tytułem z serii Match 3 Puzzle. Gra zabiera fanów na niezbadane zakątki ziemi, na bezludną wyspę w poszukiwaniu Łez Posejdona. Każdy poziom ma ograniczoną ilość ruchów, a zabawa polega na tradycyjnym dopasowywaniu błyszczących i kolorowych diamentów do siebie tak, aby tworzyły po złączeniu jeden, nieprzerwany ciąg. Wszystko po to, aby na dół planszy sprowadzić antyczne amulety i relikwie zanim skończą się możliwe ruchy.

Crystal Island, jak wspomniałem wcześniej, oferuje tradycyjną rozgrywkę w dopasuj 3 elementy, gdzie kreujemy linie kolorowych klejnotów tego samego rodzaju, koloru czy kształtu. Oprócz linii prostych gracze mogą układać linie w kształcie litery T, albo L, które po ułożeniu generują specjalne wspomagacze pomagające w dalszej zabawie, a raczej ułatwiające dalszą rozgrywkę. Tak zdobyte boostery mogą szybko oczyścić całe linie pionowe czy poziome z istniejących elementów, albo oczyścić okoliczne elementy w określonym zasięgu od bonusu.


Przed każdym poziomem gracze mają możliwość dokupienie specjalnych wspomagaczy, ale to wymaga waluty premium, która równoważna jest z wydaniem prawdziwej kasy przez gracza. Kolejne bonusy dostępne są już w trakcie gry i je kupimy za tradycyjnie zdobyte monety, które w niewielkich ilościach mogą zostać zdobyte w trakcie gry. Power-up’y mogą dodać kilka ruchów, albo zmienić położenie wskazanych elementów na planszy.

Crystal Island

Crystal Island, czyli kolejna gry w diamenty, ale czy ma w sobie to coś czego szukają fani tego gatunku? Sprawdź sam, zagraj za darmo już dziś na Facebooku!

Gracze w grze Crystal Island zdobywają w trakcie każdej rundy punkty, a na zakończenie przeliczane są one na gwiazdy, których na poziom zdobyć można maksymalnie 3 sztuki, oczywiście będąc niezadowolonym z poprzedniego wyniku, gracz może powrócić do felernej rundy i powtarzać ją do skutku podnosząc tym samym wynik punktowy i zgarniając nieodebrane wcześniej gwiazdy.


Gra na Facebooku – Crystal Island – jest dostępna za darmo, a jej wzrost, albo spadek popularności możecie śledzić dzięki AppData.


Gry podobne