W Crossy Road do odblokowania jest ponad 70 postaci: każda ma zapewne swój własny, bardzo ważny powód do pośpiesznego przekraczania jezdni. Wiele spośród nich obdarzono nawet specjalnymi, unikalnymi właściwościami. Nie da się zaprzeczyć, że twórcy tego zwariowanego tytułu postarali się o szczyptę urozmaicającej rozgrywkę kreatywności. Warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z przykładowymi charakterystykami małych, kwadratowych milusińskich.

W wydanej przez australijskie studio Hipster Whale zręcznościówce free-to-play, występowanie przypisanych konkretnym bohaterom efektów można podzielić na przynajmniej 3 kategorie.


Właściwości postaci

Zdarzają się przypadki, kiedy klasyczna atmosfera rozgrywki Crossy Road zostaje nagle, nieraz całkiem drastycznie przełamana jakimś zaskoczeniem ze strony bohatera.

Zombiepotrącony przez auto traci głowę (turla się po jezdni)
Wampirzmienia się w nietoperza
Lamawięcej niż jedno zwierzę – lamy są 2

Wydarzenia specjalne

Defaultowa sceneria w specjalnym wydaniu. Głęboka ciemność, deszcz, natłok problemów pierwszego świata czy seria całkowicie nieprawdopodobnych sytuacji – cokolwiek by to nie było, możecie mieć pewność, że coś się wydarzy.

Policjant Bobbyangielska pogoda
Celebrytkapaparazzi błyskają fleszem na każdym kroku
Szkot grający na kobzieszkocka muzyka
Duchnawet on może zginąć. Jego paranormalne światełko rozjaśnia planszę

Własna lokacja

Nie chodzi o to, że jest ciemno albo mokro. Niektóre postacie mają po prostu swoją własne miejsce na tej stworzonej przez 3 zdolnych australijczyków (Andy Sum, Ben Weatherall, Matt Hall) ziemi.


WARTO ZOBACZYĆ  Seafight: Jak zdobywać Admiralskie Armaty?
PustyniaDingo, Koala, Emu, Kakadu
Chiński Nowy Rok 2015Fortune Chicken

Sekretni bohaterowie

Jeżeli nabraliście apetytu na odkrycie innych przygotowanych przez Hipster Whale tajemnic – nie ma lepszego sposobu niż ochocze zabranie się do rozgrywki. Wystarczy pobrać Crossy Road za darmo na smartfona lub tablet z systemem Android lub iOS. Na odblokowanie czeka sporo postaci, których nie zdobędziecie korzystając z maszynki z prezentami. Chcecie małą podpowiedź? Tak, budka telefoniczna też jest grywalnym bohaterem…Podpowiedź: jak (kim) odblokować Budkę Telefoniczną

Budka telefoniczna – na takiej dużej łące gdzie jest sporo monet dzwoni budka telefoniczna i musisz ją odebrać podchodząc do niej (dochodząc do tej łąki usłyszysz jak coś dzwoni.


Gry podobne