Zbierz i trenuj setki potworów w nowej, wciągającej grze akcji na urządzenia mobilne Creature Academy, którą możecie już dziś pobrać za darmo na tablety i telefony. Ruszajcie do walki, wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym, w akompaniamencie grafiki 3D, gdzie dzięki kontroli przy pomocy ekranów dotykowych zyskujemy niezwykłą precyzję w każdym kolejnym posunięciu. 

Generalnie, Creature Academy jest dość ciekawą grą akcji RPG. Wraz ze swoją trzyosobową drużyną potworów gracze podróżują po różnych krainach, gdzie panują niekiedy dziwne klimaty. Poznamy krainy pokryte rozległymi dolinami, pełne pięknych łąk, ale nie zabraknie również terenów wulkanicznych itp. W każdym miejscu będziemy poszukiwali potworów, które spróbujemy schwytać.


Creature Academy 002

Wszędzie widzimy dziwne, a zarazem intrygujące bestie, zarówno małe jak i te gigantycznych rozmiarów. Spotkamy również ikoniczne postacie z Dragon Quest jakimi były Szlamy (Slimes), poznamy Gobliny jak i wielkie Grzyby, które są zazwyczaj bossami czyhającymi na nas na każdym odwiedzanym obszarze. Aby zniewolić potwora musimy z nim rozpocząć walkę, osłabić i wtedy zainicjować proces przechwycenia. Przed walką możemy wzmocnić posiadane stworki dodając im broń i różnoraki sprzęt występujący w grze. Mamy również wspomagacze, które na pewien czas zwiększają naszą prędkość czy siłę. Jednakże pamiętajmy, że lider naszego party to nasz główny bohater – trener, a co najważniejsze – człowiek. Jako trenerzy złapanych potworów możemy je ulepszać także poprzez proces ewolucji i łączenia (fuzji) odpowiednich potworów ze sobą, dzięki czemu zyskujemy znacznie potężniejszych sojuszników do kolejnych walk. Wszystko co wymieniłem powyżej przyda nam się zarówno podczas przechodzenia kampanii jak i w testach wytrzymałościowych drużyny w trybie survival (przetrwania), w którym kolejne fale przeciwników będą próbowały zmieść nas z powierzchni ziemi.

Creature Academy 003


W miarę naszego rozwoju, Creature Academy zdaje się przyśpieszać, mamy wrażenie, że kolejne akcje są powtórzeniami wcześniejszych i niekiedy sama zabawa może się szybko znudzić, a to co myśleliście, że na początku trwa znacznie za wolno okaże się, że było normalnym tempem. Ja doszedłem do momentu, w którym miałem wrażenie, że rozgrywka przyśpieszyła dwukrotnie. Sama gra podzielona jest na wiele poziomów i na tych początkowych będziemy miażdżyć kolejne potwory w jednej sekundzie, ale później nawet po ulepszeniach, ewolucjach czy poświęceniach – wcale nie będzie tak prosto. Warto jednak od początku poznać dobre i słabe strony wykorzystywanej broni, nauczyć się kiedy wykorzystać broń zasięgową, a kiedy zwykły miecz. Uważajcie również na życia swoich stworów, nauczcie się ich przełączania, gdyż niekiedy jedna śmierć kończy całą walkę. Walka przebiega niesamowicie szybko, jeden błysk to praktycznie kilka specjalnych ataków, ale nie jest zła sama w sobie, jest jedynie nieco chaotycznie zrobiona, przez co możemy czuć mały dyskomfort.

Creature Academy 004

Szybkość i spora ilość akcji nie jest kluczową cechą wśród RPGów, ale może wyznaczyć nowy kierunek dla tego gatunku, a wszystko dzięki prostej aplikacji na Androida i iOS Creature Academy, którą pobierzecie zupełnie za darmo.Gry podobne