W grze społecznościowej Crazy Taxi wcielamy się w kierowcę naszej super taksówki, oczywiście musi być koniecznie żółta. Naszym głównym zadaniem jest dotarcie do celu w jak najkrótszym czasie lub po prostu zmieszczenie się w wyznaczonym przez system. Ciekawa i szybka gra przeglądarkowa już teraz jest dostępna na portalu Facebook. Pamiętam jeszcze identyczną grę na maszynach 8 bitowych, to jest dopiero klasyk. Ale co nowego mamy w tym remaku? W sumie to nic. Mamy trasę, nie skomplikowaną, która prowadzi nas cały czas prosto. Na początku jest to trójpasmówka, autostrada jakich jeszcze długo nie będzie w Polsce, ale nie o tym mam tutaj pisać. Zakrętów nie ma, a z pasa na pas przemieszczamy się pojedynczym stuknięciem w klawisze nawigacji na klawiaturze.

Crazy Taxi  005


Na drodze nie jesteśmy sami, poruszają się także inne pojazdy i czasem bywa tak, że nie mamy możliwości ich ominięcia metodami tradycyjnymi, więc do tego użyteczną staje się spacja. Ale co ona nam daje? Poprostu przeskakujemy nad danym samochodem, jednak rozpędzeni musimy pamiętać o odpowiednio wcześniejszych reakcjach.

Jeśli miałbym opisać grafikę to powiem, że jest ładna i płynna, jednak troszkę denerwuje podczas każdego ruchu taka mechaniczna zmiana, jakby nas samochód ciągle się teleportował, nie ma tutaj tzw. płynnego przejścia.


Gry podobne