Crazy Shapes to gra zręcznościowa na portalu Facebook, w którą zagramy już bezpośrednio za pomocą przeglądarki. Pomimo, że początek będzie w języku francuskim to cała aplikacja jest na tyle prosta, że wcale nie musimy znać tego języka, aby się świetnie bawić. Na początku jednak nadmienię, że jeśli ktoś czytający tenże opis jest szczęśliwym rodzicem to dzięki tej grze Wasza pociecha może wyćwiczyć pamięć i zręczność/szybkość reakcji. To naprawdę wspaniała gra, a w dobie ogłupiających produkcji jakie można spotkać na każdym kroku jest czymś wyjątkowym. Jak czarna owca w stadzie, choć w dobrym tego słowa znaczeniu.

Gameplay – trening pamięci

W grze Crazy Shapes nasze zadanie jest niezwykle proste, otóż zaczynając zabawę widzimy z prawej strony planszę podzieloną na kwadratowe pola. Na kilku z nich znajdują się różne kształty, mogą to być kwadraty, prostokąty, gwiazdy czy też trójkąty (możliwości będzie wiele). Spoglądamy teraz na lewą stronę ekranu i mamy urocze zwierzątko, które uaktywnia nam losowe pole, w którym ukazuje się kształt, może on pasować do tych z prawej strony, ale zdarzać się będzie często, że nie ma go tam. Nas będą interesowały tylko te pokrywające się z tymi z pól na prawej stronie. Zaczynamy zabawę, jeśli po lewej pojawia nam się kwadrat to musimy jak najszybciej kliknąć go na planszy z prawej strony i wtedy zmienia się nam kształt na inny. Jeśli zadany nam kształt nie ma pokrycia musimy szybko reagować i wciskać przycisk X. Pamiętajcie, że mamy określony czas, o czym informuje nas pasek na samym brzegu (po lewej stroni). Jeśli opróżni się on całkowicie kończy się runda. Jak pewnie dobrze już się domyślacie to musimy od klikać jak najwięcej pasujących kształtów, a za każdą pomyłkę odejmowane nam będą punktu.


crazy shapes 1

Po zakończeniu rundy wszystkie zdobyte przez nas punkty są podliczane i dowiadujemy się ile zdobyliśmy gwiazdek. Inne informacje zawierają liczbę poprawnie klikniętych elementów, dowiemy się jaki padł w grze rekord danej rundy, a także dostaniemy kilka złotych monet. Aby skutecznie ukończyć dany poziom musimy zdobyć chociaż jedną, w przeciwnym wypadku wszystko zakończy się niepowodzeniem, a dodatkowo utracimy jedno życie. Przed każdą rundą w Crazy Shapes możemy zobaczyć jaki jest maksymalny prób punktowy, tak, aby zdobyć 3 gwiazdy.

 


Rywalizacja z innymi graczami

Jednak taka samotna gra może nużyć, choć z rundy na rundę przybywa nam pól na prawej planszy i różnych kształtów, więc łatwo wcale się nie robi, ale jeśli macie ochotę na bezpośrednią rywalizację w grze Crazy Shapes to zawsze można spróbować swoich sił w trybie rywalizacji. W lewym górnym rogu możecie do niego przejść, nie sposób nie znaleźć. Tutaj za każdą grę musimy zapłacić 5 złotych monet, ale jeśli uda nam się zająć jedno z pierwszych trzech miejsc to zdobędziemy kolejno 300, 200, 100. Osoby z największą liczbą zwycięstw w danym okresie trafiają na listę rankingową.

crazy shapes 2

 


Sklep i podsumowanie

Oprócz rywalizacji z innymi graczami złote monety przydadzą nam się w butiku, gdzie zakupimy kilka cennych pomocy ułatwiających nam całą zabawę. Choć osobiście widziałem wszystkie ceny w diamentach (waluta premium gry) to wydawca twierdzi, że za monety również da się tam zrobić zakupy, ale jak, tego nie określił. Sama grafika jest niezwykle prosta, ale i sama rozgrywka nie wymaga niczego bardziej wyszukanego, a i tak w całej grze Crazy Shapes najbardziej spodobała mi się wiewiórka. 


Gry podobne