Continent of the Ninth albo inaczej C9 Online jest grą 3D fantasy MMORPG, gdzie górują głównie dungeony, publikowana jest obecnie przez Webzen. Gracze po starcie zostają przeniesieni do Królestwa Tampera, które zostało przejęte przez sataniczne moce. Królestwo bez króle, który zanikł gdzieś w mrokach zostało opanowane przez potwory i to właśnie ono poszukuje dzielnego bohatera już dziś. Ukończ różnorakie zadania, walcz z hordami dzikich bestii, wyruszaj do licznych lochów i okrywaj krok po kroku całą krainę. Losy Tampery są w twoich rękach.

Zadania i gameplay

Jak inne tradycyjne gry role-playing w grze startujemy wraz z tutorialem, mimo że na początku dostajemy za zadanie zabicie kilku wilków to gra Continent of the Ninth jest nieprzeciętną gra MMO. Gracze wkraczają w imponującyc świat, gdzie walka i różnego rodzaju zmagania są na porządku dziennym. C9 koncentruje się głównie na walkach PvP, jednakże jest tutaj sporo zadań, w których można się zanurzyć na długie godziny, a także poznać bardziej grę. Wiele z tych zadań będzie polegało na przekazaniu jakiejś wiadomości pomiędzy NPC, albo na pokonaniu bestii terroryzujących lokalnych mieszkańców. Unikalna kontrola FPS i system combo sprawia, że gra jest naprawdę ciekawa. Gracze mogą ręcznie wykonać każdy ruch lub atak poprzez wciśnięcie właściwej kombinacji klawiszy. Klawisze WASD są wykorzystywane do poruszania się, a także korzystamy z lewego i prawego przycisku myszy. Podobnie jak w grze Dragon Nest tak i tutaj musimy być wystarczająco szybcy, aby wygrać walkę. Dodatkowo podczas gry dodaje nam troszkę adrenaliny ścieżka dźwiękowa w stylu rock, a potężny silnik graficzny nadaje wyglądu majestatu. Dodatkowo animacje przy umiejętnościach magicznych jak np. ogniste kule uderzające w przeciwnika pozwalają cieszyć się do końca każdą minutą gry.


1st Continent - Sea Ruins Vill

 

Walki PvP

Jednak najważniejszą częścią gry MMORPG Continent of the Ninth są walki PvP. Znajdziemy tutaj cztery tryby PvP. W trybie Relay szesnastu graczy jest podzielonych na dwie drużyny. Każdy członek drożyny walczy 1 vs 1 z członkiem przeciwnej drużyny. Drużyna, która jako pierwsza pokona wszystkich członków drużyny przeciwnej – wygrywa. Nie można podglądać tych walk w trybie obserwatora. Kolejnym trybem jest Deathmatch, który przypomina w dużej mierze Relay z niewielkimi różnicami. Gramy tutaj na czas i liczy się liczba zabitych graczy z drużyny przeciwnej, pierwsza z drużyn, która zbierze największą liczbę zabitych albo największą ilość punktów combo – wygrywa. Podczas trybu Team Match każdy zabija każdego, oczywiście z przeciwnej drużyny. Rund tutaj jest od 2 do pięciu, a drużyna która zostanie z większą ilością żywych członków wygrywa. Ostatni tryb w C9 Online wymaga od gracza minimalnie poziomu 45, a zwie się Ranking Match. Tutaj staniemy do walki z graczem o podobnej randze, przeniesiemy się na specjalną arenę, gdzie stoczymy walkę w trzech rundach. Gracze tutaj zdobywają punkty rangi, które mogą podnieść nam tytuł np. z Wojownika do Królewskiej Mości.


2nd Continent - Orears Altar

 

Inwazje na lochy (dungeony)

W grze MMORPG C9 Online mamy lochy, chaotyczne inwazje, wtargnięcia i specjalny tryb Hell. Zwiedzając Tampere znajdziecie wiele instancji z przerażającymi stworami, do których możecie dzielnie wkroczyć. Specjalne miejsca zawierają pułapki, liczne budynki i czasami kłopotliwe zagadki. Każda instancja może być napadana w pojedynkę, albo z grupą znajomych (party), dodatkowo możemy wybrać stopień trudności od trybu normalnego do mistrzowskiego. Różnią się one ilością przeciwników i ich siłą. System lochów w Continent of the Ninth przypomina bardzo ten znany nam z Rusty Hears, albo innych podobnych gier MMO, gdzie dostajemy specjalną skrzynię na koniec każdego lochu.


Od poziomu 25 możemy wykonywać inwazje na instancje innych graczy, ja bym to nazwał włamaniem, ale zwał jak zwał. System ten pozwala na zdobycie sporego doświadczenia i cennych itemów, o ile obalimy daną instancję. Na wyższym poziomie możemy wpuścić także innych graczy do zajętej instancji, pozwolić im zabić właściciela i okolicznych mieszkańców. W trybie Hell gracz musi uzbierać porozrzucane magiczne odłamki i pieczęcie klasy, które można później wymienić na rzadkie przedmioty u piekielnego zbrojmistrza.

3rd Continent - Wendigo Camp

 

Witchblades & Longswords

Sklepy NPC stacjonujące w obrębie wsi oferują tylko podstawowe elementy. Możemy zakupić kamienie umiejętności, mikstury leczące, eliksiry magiczne i inne rzeczy dla początkujących u magicznego kupca. W zależności od naszej płci, klasy oferowane są różnego rodzaju bransoletki, pierścionki, zbroje, naszyjniki, buty i pasy. Wybór broni jest nieco ograniczony. Istnieje tylko kilka broni dla każdej klasy. Kupić możemy sztylet od Old Dagger, ostrze od emerytowanego brygadiera, albo miecz od Patrol Recruit w lokalnym sklepie. Tarcze i długie łuki są również dostępne. Jednak większość przedmiotów zdobędziemy z dropu z potworów i licznych najazdów na lochy. Tworzenie broni (crafting) w grze jest bardzo podstawowe i nie pozwala nam na głębszą personalizację. W Item Mall znajdziecie wiele itemów jak choćby strój bikini, a także piekielne stroje dla naszego bohatera, ale te najrzadsze przedmioty wymagają specjalnej waluty gry. Mimo wielu ograniczeń w związku z uzbrojeniem i tworzeniem przedmiotów gracze dostają niesamowite opcję personalizacji swoich postaci. Możemy wybrać jedną z wielu postaci, dostosować ciało, twarz i inne szczegóły. Można również dodac tatuaże, wybrać kolor skóry, oczu i fryzurę. Tutaj nasz bohater na pewno będzie wyglądał inaczej niż inni.

Finalny werdykt

Continent of the Ninth (C9 Online) jest pełną adrenaliny grą akcji MMORPG, chociaż zadania i sklepy NPC mogłyby zostać bardziej dopracowane to wszystko rekompensują walki PvP i PvE, gdzie mamy wrażenie, iż moby znają nasz każdy kolejny ruch. Są tutaj także kilka wspaniałych lochów, rozudowany system gildii i inspirująca grafika. Choć gra C9 Online często jest porównywana do takich tytułów jak Vindictus czy Dragon Nest to pod względem rozgrywki w stylu dungeon nie ma sobie równych.


Gry podobne