Conquer X2 to gra sci-fi MMORTS opracowana przez studio Nano Interactive i opublikowana przez OnNet Europe. Gracze tutaj zostają kosmicznymi imperatorami, którzy muszą dołączyć do odwiecznej walki o dominację w galaktyce. Do naszych zadań przede wszystkim będzie należało budowanie silnej armii, która stawi czoła naszym wrogom, ale do tego musimy nabyć zarówno ekonomiczne jak i dyplomatyczne umiejętności. Sojusznicy i zdrajcy zawsze będą bez względu na to jaką frakcję w grze wybierzemy, jakich dokonamy wyborów etc.Przykładowo jeśli wybierzecie ścieżkę rozwoju ekonomicznego to za odpłatność w surowcach dla militarnych imperiów możemy zagwarantować sobie ochronę. Możemy również zająć się szpiegowaniem naszych przeciwników w celu pozyskania kluczowych informacji na ich temat.

Conquer X2 pozwala nam trzymać pieczę nad wieloma planetami i zanim ruszymy do walki przyjdzie nam się poznać setki funkcji odpowiadających za rozbudowę plant, budowę armii itp.


screen01

Nasza przygoda zaczyna się w niedalekiej przyszłości, kiedy to globalny konflikt zniszczył Ziemię i praktycznie nie pozostały już na niej żadne surowce. Z tego powodu rozpoczęła się kolonizacja innych planet, a ludzie masowo opuszczali swóje rodzinne domy. W trakcie jednego z większych lotów ziemianie zaatakowani zostali przez tajemniczych obcych, a wszystkie statki musiały awaryjnie lądować na dziwnej, ale nadające się do życia planecie. Ludzkość rozproszyła się w ten sposób na okoliczne globy.

Władza na danej planecie przypadała tym, którzy ją jako pierwsi odkryli, ale powoli brakowało miejsca w galaktyce i rozpoczęły się wojny międzyplanetarne. Powstawały sojusze, jedni spiskowali przeciwko drugim etc.

W tej sytuacji my, jako mądrzy przywódcy musimy wiedzieć kiedy wypada wypowiedzieć wojnę, a kiedy zawrzeć pokój i z kim oczywiście. Może powiedzieć, ze panuje tutaj zasada – „Przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej”.


screen05

W grze Conquer X2 znajdziemy różnego rodzaju surowce, a kredyty w grze są walutą przetargową. Kryształ pozyskamy z kopalni i będzie nam zawsze potrzebny do rozbudowy. Gaz będzie używany zarówno do budowy, ale również jako paliwo dla naszej floty. Dodatkowo dostajemy kilka umiejętności, które możemy ulepszać – w sumie to pięć, a są to: Obrona, Handel, Budowa, Zarządzanie i Szczęście. Ich systematyczny rozwój pozwoli nam na skuteczne zarządzanie imperium. Ale Waszą uwagę powinny też zwrócić charakterystyczne cechy każdej planety jak populacja, obrona i siły ofensywne, surowce i tak dalej.

Jeśli chodzi o rozbudowę to mamy pięć typów budynków. Te odpowiadające za produkcję surowców, tutaj przykładem jest wcześniej wspomniana kopalnia kryształów jak i budynki produkcyjne, czyli stocznie i inne fabryki. Handel jest również bardzo ważny dla zachowania równowagi w ekonomii, więc mamy Bank, Centrum Handlowe i Dom Aukcyjny. Ale czym by było prawdziwe imperium bez odpowiedniej jednostki naukowej? Dlatego też budynki badawcze są kluczową sprawą dla dynamicznego rozwoju armii, ekonomii i handlu. Są jeszcze inne, poboczne, ale równie ważne struktury jak domy mieszkalne, baraki i dodatki obronne. W sumie możemy zbudować do 35 różnych budynków i struktur.

screen06

Conquer X2 to darmowe MMO, ale jak i każda inna gra posiada swój system zadań i misji. Przed nami wyznaczone zostaną różne cele jak choćby na początku wszystko kręcić się będzie wokół budowy tak później już nie będzie tak łatwo. Misje są dobrze wykonane i warto je robić, choćby po to, aby nauczyć się wszystkiego o grze, poznać jej możliwości i dostępne funkcje. Macie na to czas na początku bo jest ochrona dla nowych graczy, więc spokojnie można się rozwijać bez obawy, ze ktoś nas zaatakuje. Ale czasu jest na tyle dużo, że już pod jego koniec uda nam się zbudować choć niewielką, ale zawsze jakąś flotę.Gry podobne