Colonies Online to nowe MMORPG sci-fi o kolonizacji przestrzeni kosmicznej i jej eksploracji. Fabułę gry osadzono w niedalekiej przyszłości, kiedy to ludzkość od dawna już walczy o każdy nowo odkryty kawałek kosmosu dzięki możliwości wysyłania statków badawczych i kolonialnych. Pionierzy i poszukiwacze przygód wkroczą w nieznane światy, zbiorą egzotyczne surowce bardzo ważne dla rozwoju Ziemi i wejdą w liczne interakcje z innymi kosmicznymi konkwistadorami.

Colonies Online oferuje nam ogromny świat gry, w końcu kosmos nie ma granic – ale czy naprawdę? Czekają tutaj na nas niezliczone planety, a każda z nich to tysiące metrów kwadratowych do zwiedzania. Gracze mogą zwiedzać każdy zakamarek, podziwiać bajeczne krajobrazy, zbierać unikalną florę i faunę i walczyć z tubylcami jak i napotkanymi dzikimi zwierzętami, a przy okazji zbierają również odznaczenia za każdy wykonany pomyślnie cel.


Colonies Online 005

Aby walczyć, gracze mogą przełączyć się w tryb „Combat”, namierzyć cel i załadować broń, przełączyć się w widok typowy dla strzelanek online i ruszać do boju, albo jako samotny łowca, albo w drużynie składającej się do 10 członków. System non-target, przeładowywanie broni, które może trwać dość długo i inne funkcje zmuszają każdego kosmicznego łowcę do rozwijania swoich umiejętności i strategicznego myślenia. Kiedy wejdziemy do świata z otwartym PvP to zmagania nabierają większego znaczenia, są trudniejsze, a walki epickie, w których jednocześnie bierze udział do 100 graczy.

Gracze w trakcie gry nie zdobywają poziomów, a ich awans następuje poprzez określone profesje i drzewko umiejętności, które jest wolne od ograniczeń i bardzo elastyczne. To typowe funkcje znane nam z wielu gier typu sandbox MMO. I faktycznie, gra Colonies Online zawiera w sobie mocno usytuowane elementy sandbox, gdzie crafting, wolności w tworzeniu na planetach i własnych terytoriach to główne cechy wyróżniające prezentowaną grę spośród konkurencji. Każdy przedmiot w grze może zostać przez nas stworzony, a naszych koloniach przetrzymujemy wszelkie elementy i surowce potrzebne do dzieła stworzenia – ale pytanie, czy są tam bezpieczne?


Na chwilę obecną, Colonies Online jest tworzone przez studio Iron Bit i nadal znajduje się w pierwszej fazie. Jeśli mam być szczegółowy to większość funkcji wspomnianych powyżej to na razie tylko ambitne plany, nic póki co nie zostało zakończone w 100%. Na czas pisania owej recenzji dostępna jest wersja 0.4.0, którą zaproszeni testerzy mogą sprawdzać. Nadal potrzeba sporej ilości pracy, aby zakończyć projekt, ale zainteresowani mają okazję na wcześniejszy dostęp.

Zdjęcia z Colonies Online


Gry podobne