Dziś skupimy się na nowej grze przeglądarkowej Cog-a-lot na portalu Facebook, którą przygotowało dla nas szkockie studio deweloperskie Criss Cross Games. Każdy kto kiedykolwiek tworzył grę społecznościową, albo mobilną wie doskonale, że wieże muszą być bronione, ale okazjonalnie, a jeśli przepełnia nas agresja mogą być one przez nas samych atakowane. Jednak twórca gry Cog-a-lot widzi coś więcej w samym pojęciu stawianych wież, w tym przypadku wszystko zostało osadzone w czasach średniowiecza, gdzie broń konwencjonalna miesza się z magią i nauką.

Cog-a-lot recenzja

Ponieważ gra nie jest jeszcze online to wiele skrywa przed Nami tajemnic, ale udało nam się pozyskać kilka cennych informacji na jej temat. Gameplay skupia się na walkach jeden na jednego, gdzie walka toczy się o sukcesję po zmarłym królu Cog-a-lot. Jednak zwycięstwo nie przyjdzie nam tutaj łatwo bo droga do tronu jest pełna „zakrętów”. Połączono tutaj system zarządzania surowcami i system budowy bazy z nutką strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym z fizyką jaką znamy z takich gier jak Worms czy Angry Birds.


cog a lot

Zdjęcia jakie widziałem do tej pory z rozgrywki przedstawiały bronie takie jak katapulty, balisty i wyrzutnie kryształowych dysków. Taka broń z pewności pozwala na okupację wieży, ale na tym nie skończy się nasza cała zabawa bo przeciwna strona może pozwolić sobie na wezwanie wsparcia, obronę wszelkimi dostępnymi środkami, tak więc typowe tower defense zostało tutaj rozszerzone do granic niemożliwości. Każda wieża w grze Cog-a-lot posiada swoją bazę i kopalnie, które są cennym źródłem surowców do zakupów dodatków i innych ulepszeń. Ulepszając kopalnie przyśpieszamy produkcję kasy co pomoże nam na szybszą rozbudową wieży i chyba już dalej wiecie co można robić? Okoliczne tereny pozwolą nam na rozbudowę większej ilości struktur dając przy tym wieżom o wiele więcej możliwości.

ballista


Wiele elementów zostało zainspirowanych przez Game of Thrones, ale znając Criss Cross nie trzymają się oni ściśle tradycji zachodniej Europy, wiele wież w późniejszych etapach mają naloty z kultur takich jak chińska, aztecka i wikingów.

Obecnie trwają żywiołowe testy alpha gry Cog-a-lot i kiedy tylko zostanie udostępniona dostaniecie pełną jej recenzję.


Gry podobne