Powoli staje się wielkim fanem nowych gier na Androida i dziś moją szczególną uwagę zwróciła jedna z nich, czyli Clouds & Sheep, otóż pewnie dlatego, że zastanawiałem się co to za diabelskie połączenie chmur z owcami. Ale co się okazało nie do końca w niej chodzi o to co miałem na myśli, ale to nie ważne. Przejdźmy do naszej recenzji.

Zaczynamy zabawę mając na swoim koncie kilka owieczek i masę zadań do wykonania. Zadania są różne, czasami będziemy sadzić trawę, aby owieczki miały co jeść, a czasami musimy robić wszystko, aby trzymać je jak najdalej od niebezpieczeństw jakie czyhają na nie na każdym rogu. Jednak jedno z zadań najbardziej mi się spodobało, otóż musimy zbierać chmury, znaczy się ściągać je w jedno miejsce, aby wywołać deszcze czy burzę i tym samym owce mają świeżą wodę do picia.


W grze mamy także czas na zabawę, nieco brutalną, ale zabawę. Możemy podrzucać naszymi owcami tak wysoko jak tylko się da, ciągnąc je za ogony czy podrzucać im smaczne przekąski, a także turlać i bawić się z nimi. Brutalne niektóre z wymienionych czynności, ale owce to kochają i pokażą nam to dając nam w zamian gwiazdy, których możemy użyć do zakupu zapasów i innych przedmiotów utrzymujących owieczki szczęśliwe.

cloudsandsheep 001

To czego nasze owce nie lubią to jak nie mają co jeść, jak są po prostu głodne albo co gorsza chore, wystawione na ostre światło itp. I tak, mogą nam zdechnąć… Gdy owca umiera zamienia się w pływającą po niebie chmurę i jedynym sposobem na uzupełnianie braków w stadzie jest rozmnażanie.


Rozmnażać owcę możemy bardzo łatwo, wystarczy przestawić je w pobliże „miłosnych kwiatów” rosnących na łące. Gdy owca zje taki kwiat to automatycznie się zakochuje i jeśli zarówno samiec i samica kochają się bardzo mocno to zaczynają produkować serduszka i jeśli złapiemy je w chmurach to powstanie nowa, owieczka – dziecko.

Aby utrzymać graczy w grze dodano wiele ciekawych aktywności zanim przejdziemy na większe pola hodowlane. Niekiedy gra prosi nas aby podrzucać pod same chmury jak największą ilość owiec w jednym momencie, albo zostaniemy zmuszeni do porażenia ich piorunem. W innym przypadku musimy złapać dziecko owcy zanim uformuje się do końca na chmurce.

cloudsandsheep 002


Brzmi to wszystko ciekawie, ale po pewnym czasie czynności w Clouds & Sheep zaczynają być powtarzalne, powoli się nudzą i z paniką szukamy czegoś nowego, coś co nas będzie w stanie zatrzymać na dłużej. Gra dodatkowo często przycina, nie uruchamia się w ogóle i sprawia masę problemów na urządzeniu, tym samym dopóki twórcy w pełni nie dopracują swoję produkcji to nie powrócę do niej, choć wszystko zapowiadało się całkiem ciekawie.

Download Clouds & Sheep na Androida.


Gry podobne