Cloud Raiders to darmowa gra akcji od Game Insight, w której musimy trenować jednostki, aby móc skutecznie rozprawić się z przeciwnikiem. Dzisiejszy poradnik opowie nam jaką możemy podjąć najlepszą strategię rozwoju, aby każdy atak jak i obrona były skuteczne i prowadziły nas na szczyty rankingowych list. 

Tipsy i strategie

Sprawdź dokładnie jakie budynki możesz postawić w swojej bazie. Gdy tylko startujemy w grze Cloud Raiders mamy do dyspozycji szeroki wachlarz budynków i struktur obronnych, niektóre z nich pozwalają nam zarobić kasę, inne zaś odpowiadają za trening jednostek, ale są i takie, dzięki którym możemy zapewnić bezpieczeństwo naszej bazie. Poznając każdy z tych budynków możemy ich efektywnie używać i pamiętajcie, że nie zawsze liczy się ilość, ale zwrócić musicie uwagę także na jakość.

Ulepszaj magazyny – Gdy już zbierzemy wystarczającą ilość kasy to naszym priorytetem staje się jej składowanie, aby wykorzystać ją niedługo do budowy armii. Nie mając ulepszonych magazynów nie będziemy mogli zebrać odpowiednich środków, a co za tym idzie po kilku atakach skończy nam się kasa na utrzymanie nowych jednostek.

Cloud Raiders 001

Trenuj tyle jednostek ile to możliwe – Chodzi o to, abyśmy zawsze byli przygotowani do walki, która może nadejść w każdej chwili. Jeśli wytrenujemy potężną armię już teraz to będzie nas o wiele ciężej pokonać.

Różnorodność jednostek to podstawa – Każda jednostka w Cloud Raiders posiada swoje wady i zalety, ale praktycznie każda z nich powinna być stosowana w obronie czy ataku w zależności od przyjętej przez nas strategii. Możemy wyszkolić w bazie jednostki zarówno przygotowane do starć bezpośrednich jak i takie, które sprawdzą się jako wojsko zasięgowe – np. łucznicy.

Poznaj misje dokładnie zanim ją uruchomisz – Każda misja jest inna, ma inne wymagania i innych jednostek trzeba użyć, aby ją wykonać. Kiedy już zdecydujemy się zaatakować innych graczy to mamy tuż przed wybraniem opcji atakuj okazję obserwować ich bazy i zaplanować w którym miejscu najlepiej jest rozstawić jednostki. Upewnij się jednak wcześniej, że wszystkie z nich masz już wynajęte i wtedy planuj strategię.

WARTO ZOBACZYĆ  H1Z1 Crafting, czyli tworzenie nowych przedmiotów i system discovery

Cloud Raiders 002

Umieszczaj jednostki inteligentnie – Jeśli mamy wojsko, które specjalizuje się w niszczeniu murów to umieszczajmy je przy nich. Inne jednostki odpowiadające za niszczenie kolejnych budynków czy jednostek ustawmy tuż po zniszczeniu wszelkich przeszkód. Warto przed rozpoczęciem PvP wykonać kilka,kilkanaście misji, aby zaznajomić się z systemem walki i możliwościami jakie dają nam konkretne jednostki.

Kup tarczę, aby chronić bazę – Kiedy nie gramy w Cloud Raiders to jesteśmy podatni na ataki innych graczy. Możemy sobie pomóc kupując tarczę, która przez kilkanaście godzin ochroni przed nimi nasze włości.

Umieszczaj pułapki i mury – Pułapki są niezwykle efektywne w obronie bazy, ale trzeba je umieć wykorzystać. Możemy je rozstawiać wokół bazy i gdy nadepnie na nie wróg to odeślemy go do najgłębszych zakątków piekła. Jest to tzw. aktywna obrona, ale z murami już tak nie jest, one służą bardziej do spowolnienia marszu przeciwnika, gdyż na pewno przez cały okres walki nie zatrzymają go i musimy użyć również innych sposobów, aby jak najbardziej obrzydzić innym graczom kolejne próby ataku na naszą bazę.

Często ulepszaj budynki – Kupując nowe budynki niekiedy wydajemy ogromne ilości kasy, więc niekiedy ulepszenie tych już posiadanych wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Klikając na każdy budynek dostaniemy w nowym oknie możliwość ulepszenia.

Cloud Raiders 003

Zdobywaj osiągnięcia – Gdy wykonamy konkretną ilość rajdów, albo zniszczymy konkretne budynki to możemy zdobywać osiągnięcia, za które de facto otrzymujemy niekiedy całkiem przyzwoita nagrodę, także diamenty.
Wyższy poziom, to więcej odblokowanych rzeczy – W trakcie gry zdobywamy nowe poziomy wygrywając walki, a co za tym idzie odblokowujemy nowe budynki, przedmioty i nowe jednostki, które można używać do kolejnych walk. Po zdobyciu nowego poziomu pojawia się na krótki czas informacja o tym co nowego odblokowaliśmy, więc zwracajcie na to uwagę, gdyż ta wiedza może być kluczowa do osiągnięcia sukcesu.

WARTO ZOBACZYĆ  Piasek, pustynne jednostki i Fort w Throne Rush

Dodaj jednostki do bunkra – Jednym z niedocenianych budynków obronnych w bazie jest bunkier. Gdy dodamy do niego nasze jednostki to będą one automatycznie bronić bazy nawet pod naszą nieobecność. Możemy także ulepszać bunkier i tym samym pomieści on znacznie więcej obrońców.

Atakuj Piratów – Już od początku naszej przygody w Cloud Raiders wokół naszej wyspy zaczną pojawiać się pirackie statki, które możemy atakować. Wygrywając podobne starcia dostajemy specjalne nagrody, które pozwolą nam rozwijać bazę szybciej jak i szkolić więcej jednostek. Klikając na statek możemy przed atakiem zobaczyć z jakimi jednostkami przyjdzie nam się zmierzyć.

Buduj więcej Drills i Beacons – To jedyny sposób, aby zdobyć więcej Złota i Chmur (Cloud). Oczywiście możemy je jeszcze farmić, ale o tym przekonacie się w trakcie zabawy.

Nie zostawiaj bazy bezczynnej – Zawsze w Cloud Raiders jest jakieś wojsko do wyszkolenia czy coś do zbudowania. Warto niekiedy te dłuższe projekty pozostawić na czas, gdy będziemy wylogowywali się z gry i idziemy spać, wtedy następnego dnia rano zastaniemy budowę ukończoną.

Podsumowanie
Data publikacji
Artykuł
Cloud Raiders: Najlepsze wskazówki do budowania strategii
Ocena redakcji
51star1star1star1star1star