CLASH: Rise of Heroes jest to gra przeglądarkowa oparta o konwencję produkcji karcianych. Tytuł może być znany dla wielu fanatyków i kolekcjonerów komiksów, co nie jest mylnym przeświadczeniem gdyż całość jest właśnie oparta na popularnej, amerykańskiej serii komiksów. Na początku gry musimy podjąć decyzję co do naszych dwóch początkowych umiejętności (są to moc, ogień, energia, łucznictwo, uzbrojenie, siły mentalne, elektryczność lub woda).

Później w miarę zdobytego doświadczenia otrzymamy możliwość wyboru kolejnych dwóch. Tworząc naszą postać musimy nadać jej imię, możemy dodać opcjonalnie opis postaci, wybrać jej sylwetkę, maskę, wygląd włosów, kształt twarzy czy też kostium. Po zakończeniu tworzenia nasz avatar jest reprezentowany w formie karty do gry.


CLASH; Rise of Heroes 003

Na początek także dostaniemy karty mocy czy też karty sojusznicze. Podczas naszej pierwszej walki zostaniemy wprowadzeni w zasady jej działania, a także przeszkoleni jak używać naszych mocy. Za każdą wygraną walkę nasza postać dostaje doświadczenie i wzrasta jej wartość, moc i siła.

Walczy w Rise of Heroes póki masz siły

Walki nie wyglądają jakoś efektownie bo walczymy kartami, pamiętać należy, że podczas zmagań z przeciwnikiem dostajemy punkty w lewym dolnym rogu i to od nich zależy czy będziemy mogli użyć danej karty do walki. Jeśli mamy ich za mało to nie użyjemy żadnej. Dlatego można uznać to za element strategiczny gry, gdzie musimy podejść z rozwagą do podejmowanych przez nas decyzji. Do naszych zmagań możemy zaprosić znajomych, którzy wspomogą nas podczas walki.Gry podobne