Marzysz o kasie, władzy i niekoniecznie chcesz to zdobyć w legalny sposób? Poznaj grę Clash of Mafias od IGG, w której zbudujesz własne imperium rodem z Ojca Chrzestnego. Stań na czele własnej organizacji mafijnej, nie okazuj litości, pokaż kto tutaj rządzi. Jeśli jesteś na to gotowy to zapraszam do pierwszego poradnika do Clash of Mafias, w którym odpowiadamy na najcześciej zadawane, przez graczy, pytania. Sprawdź czy już wszystko wiesz o tej grze, a może chcesz zadać jakieś pytanie? Nie krępuj się i skorzystać z komentarzy na dolnej części strony.

Jak mogę kupić kryształy?

Tapnij na ikonkę sklepu gry znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu gry, aby przejść do sklepu. Wybierz ile chcesz kupić kryształów, a system dalej sam poprowadzi cię przez kolejne kroki płatności. Aby uniknąć oszust nie kupuj kryształów na stronach nie powiązanych bezpośrednio z wydawcą gry Clash of Mafias, czyli IGG.


Czym jest ochrona?

Kupując Ochronę (Protection) kupujemy sobie czas, czas w którym inni gracze nie mogą atakować naszej bazy. Jeśli przeciwnik zaatakuje ciebie i pokona to dostaniemy darmową ochronę na 10h, albo i mniej, wszystko zależy od rozmiaru zniszczeń jakie zostały dokonane w bazie. Gdy czas ochrony mija nasza baza znowu zostaje wystawiona na ataki innych graczy. Ochrona znika przed upływem czasu jeśli zaatakujemy sami innego gracza.

Jak mogę ulepszać budynki?

Wybierz budynek, który chcesz ulepszyć i tapnij na niego, z menu kontekstowego wybierze „Upgrade”. Ulepszając Kwaterę Główną (Headquarters) odblokowujemy nowe budynki jak i zwiększamy liczbę budynków, które możemy postawić w bazie. Gdy ulepszamy budynki odpowiedzialne za produkcję surowców to przestają one na czas ulepszania je produkować. Podobnie jest ze strukturami obronnymi, podczas ulepszania nie bronią naszą bazy przed wrogiem.

Czym są techs?

Techs to specjalne umiejętności, które można używać podczas walki. Można na przykład odpalić rakietę, wystrzelić flarę albo leczyć swoje jednostki. Aby odblokować technologię (techs) należy ulepszyć HQ do poziomu siódmego, a następnie musimy pokonać Area Boss aby odblokować Arsenał.


Co się dzieje z moimi bossami i jednostkami po walce?

Po walce każda jednostka, która ją przeżyła wraca wraz z bossem do naszej bazy. Pokonani bossowie potrzebują nieco czasu na zaleczenie ran, a pokonane jednostki (zabite) znikają bezpowrotnie i musimy nająć nowych wojowników ulicznych. Pamiętajmy, że do walki możemy zabrać ograniczoną ilość bossów i jednostek (Henchmen), tym samym przed każdą potyczką należy opracować odpowiednią strategię.

Kim jest Boss?

Boss to silna jednostka, która do walki prowadzi zwykłe jednostki. W grze obecnie znajdziemy ponad 20-tu różnych bossów, których możemy nająć, każdy z nich dysponuje unikalnymi zdolnościami, które wykorzystujemy w walce. Dzielą się oni na cztery różne kategorie/poziomy – zieloni, niebiescy, purpurowi i pomarańczowi. Ci ostatni są zawsze najsilniejsi. Możemy zwiększać poziom każdego bossa wysyłając go do walki albo konsumując przedmioty z doświadczeniem. Co 20-ścia poziomów nasz boss nie będzie zdobywał więcej doświadczenia zanim nie zwiększymy jego maksymalnego poziomu poprzez spełnienie rygorystycznych warunków.

Czy mogę kontrolować jednostki podczas walki?

Niestety nie, wchodzą do walki i zajmują się swoją robotą. Warto zwrócić uwagę na to, że każda jednostka ma swój preferowany cel i np. Goons ruszą najpierw po surowce. Sprawdź „My Bosses”, aby uzyskać więcej informacji. Użyj flary z Arsenału, dzięki czemu nakierować możesz armię na specyficzne miejsce, które zaatakuje jako pierwsze.


Jak powiększać bazę?

Poszukaj wokół bazy okupowanych miejsc przez wrogich bossów. Jeśli pokonacie tam danego bossa to automatycznie przejmiecie dany budynek wraz z otaczającą go strefą. Ulepszając HQ sprawiamy, że więcej stref staje się dostępnych, a to oznacza więcej wyzwań i zabawy.

Jak dołączyć do walk terytorialnych (Turf Wars)?

Na głównej stronie gry tapnij na zielony znaczek w lewym, dolnym rogu ekranu, aby wejść na Turf Wars. Strefy pokryte są mgłą i możemy je odkryć wydając na to złoto (kasę). Gdy mgła zniknie ukazuje się teren, który możemy okupować.

Jak tworzyć pułapki?

Pułapki w Clash of Mafias to serce naszej obrony. Najpierw ulepsz HQ do poziomu ósmego, wtedy możesz rozpocząć badania nad pułapkami takimi jak studzienki, hydranty czy psie budy.

Jak zdobywać złoto?

Podziemne banki generują złoto. Dostajemy jeden z nich tuż po starcie gry. Podczas gdy baza się rozrasta to budynki generujące złoto zwiększają swoją produkcję, np. Kluby Nocne, Kasyna itd. Możemy również kupić złoto za kryształy, a także zdobywać je z ataków na inne bazy.

Jak zdobyć shots?

Specjalne fabryki (Shots Factories) generują nam shots. Jedną dostaniemy na starcie, ale wraz z poszerzaniem bazy będziemy mogli ich postawić więcej i więcej. Możemy je kupić również za kryształy albo zdobyć poprzez grabieże na bazach innych graczy.

Jak zdobyć więcej budowniczych?

Tapnij na znaczek + przy obecnej ilości pracowników, a otworzy się okno w którym możesz ich kupić więcej, oczywiście za kryształy. Po wykonaniu jednego z początkowych zadań otrzymamy drugiego pracownika, kolejnych niestety kupimy jedynie za kryształy.

Po co mi potrzebna stamina?

Świecąca ikona w prawym, górnym rogu ekranu gry określa poziom naszej staminy. Pięć punktów tego surowca wymaganych jest do rozpoczęcia ataku. Jeden punkt odnawia się automatycznie i za darmo co pięć minut i jej maksymalny poziom zatrzymuje się na 100. Możemy dokupić staminę za kryształy.

Czym jest Pits?

Ulepszaj swoją kwaterę (HQ) i walcz z bossami (Area Boss), a po pewnym czasie odblokujemy budynek Pits, dzięki któremu będziemy mogli stawać do walki przeciwko innym graczom.


Gry podobne