Surowce w Clash of Gangs wykorzystywane są do różnych celów, głównie do zakupu nowych budynków albo do ulepszania już zbudowanych. Podobnie jest z bossami, żołnierzami itd. Dzięki niektórym z nich możemy także przyśpieszać produkcje jak i czas kolejnych ulepszeń. 

Cash (Dolary) i Booze (Alkohol) służą w grze do rekrutacji nowych żołnierzy, zakładania gangu i zakupu ulepszeń, zakupów na czarnym rynku jak i do kupowania pułapek.


DolaryCash (ikona dolarów) można dostać z kolejnych misji jak i wyzwań czy z Here Be Monsters, z ataków na innych graczy czy z Kasyna. Dolarów używamy do ulepszeń niektórych budynków jak Crib, Breweries czy Murów. Również bez dolarów nie wejdziemy na czarny rynek, nie kupimy pułapek czy nie ulepszymy żołnierzy i bossów. Niewielka ilość tej waluty zużywana jest za każdym razem, gdy rozpoczynamy atak na innego gracze i nie ważne czy użyjemy opcji „random” czy wybierzmy oponenta z listy rankingowej. Podobna ilość owej waluty używana jest za każdym razem, gdy użyjemy przycisku „next”. Gracze za dolary mogą również kupić dekoracje.

alkoholBooze (Alkohol) używany jest do rekrutacji nowych jednostek i kupowania określonych budynków. Kasyna i Banki kupujemy i ulepszamy za Alkohol, podobnie jak Crib. Również za niektóre dekoracje zapłacimy tą walutą i mogą one zostać później sprzedane za połowę swojej ceny. Booze zdobywamy z misji, czasami z HBM, z ataków na innych graczy czy budując młyny many.

street credStreet Cred (SC – ikona tenisówki) to jeden z najważniejszych surowców w Clash of Gangs. Właśnie za SC możemy zatrudnić Bossów i zwiększać ich staty (dodawać im dodatkowe gwiazdy). SC zdobywamy co godzinę w zależności od naszej rangi w Fight Club jak i możemy być tam również zdobywana. Zdobęciemy Street Cred także z rajdów, misji, pokonując bossów albo kupując je w sklepie, gdzie 1000 SC kosztuje 50 sztuk Złota (taki zakup możliwy jest raz dziennie). SC możemy również tracić przegrywając walki z innymi graczami.


Wygrana ilość Street Cred w walkach zależy od różnicy reputacji pomiędzy walczącymi graczami, w przypadku wygranej z o wiele silniejszym (z wyższą reputacją) graczem dostajemy więcej SC. Jednak najlepszym źródłem SC są wyzwania Bossów (Challenge a Boss), gdzie dostajemy SC za każdą walkę plus bonus za DMG jeśli osiągnie dany pułap.

Podczas losowania nowych bossów zapłacimy 500 Street Cred i ilość zwiększa się o 100 przez pierwsze 10 losowań, później opłata znacznie rośnie.

ogieńFire (Ogień) to surowiec, który zdobywamy wykonując misje i służy do zwiększania rankingu (ilości gwiazd) naszych Bossów, gdy tylko osiągną level cap co 20 poziomów. Przykładowo jeśli Boss osiągnął pułap 80/80 to musimy wydać 105 sztuk Ognia, aby mógł awansować wyżej, czyli 80/100.


Ciekawostka jest to, że po użyciu poziom Fire się nie zmniejsza i jest to bardziej wymóg gry niż surowiec. Maksymalną ilością jest obecnie 390.

zielone klejnoty odłamkiBoss Shards (Odłamki – zielone klejnoty) to surowiec używany do kupowania Bossów w ich bazie (Boss Base). Możemy je również przekazywać do naszego Gangu w celu zakupu nowych ulepszeń i innych korzyści.

Odłamki zdobywamy wykonując misje i w piątej fali HBM. W sumie każda misja daje nam pewne szanse na ich zdobycie, o ile wygramy, a oznaczone niebieską wieżą dadzą nam ich najwięcej. Gdy kupujemy bossa za odłamki to mamy opcję wyboru co i kiedy kupujemy, nie ma tutaj losowości jak w przypadku zakupu za Złoto czy Street Cred. Niestety odłamki są walutą, którą najciężej zdobywa się w Clash of Gangs, o wiele łatwiej uzyskać Złoto, Alkohol i Dolary, ale powody są oczywiste.

złotoGold (Złoto) to waluta premium w Clash of Gangs, używamy go do kupowania dodatkowych dolarów, Street Cred czy samych bossów jak i dodatkowych budowniczych. Złota użyjemy również do przyśpieszania wielu akcji jak choćby podczas budowy, leczenia bossów czy losowania nowych talentów. Zdobędziemy je za darmo dzięki kolejnym osiągnięciom i z bonusów za codzienne logowanie. Niestety nie kupimy za złoto odłamków opisywanych wyżej.

Najlepiej jest używać złota do losowania bossów albo do zamiany na Street Cred w sklepie gry. Boss kupiony za złoto to najczęściej jeden z legendarnych, więc opłaca się skórka za wyprawę.

reputacjaReputation (reputacja) określa nasz poziom zaawansowania w grze, zdobywamy ją poprzez budowę, ulepszenia budynków, żołnierzy, na czarnym rynku, albo poprzez zwiększanie poziomów bossów i ich umiejętności. Za każdym razem jak poświęcamy naszych bossów to poziom reputacji się zmniejsza albo gdy zamieniamy wysokopoziomowe talenty niskopoziomowymi.

Pamiętajmy również, że losowanie przeciwników odbywa się na podstawie poziomu reputacji jak i Tytuły przydzielane są według tego wskaźnika.


Gry podobne