Civilization Online to unikalna gra MMO, w której gracze muszą ze sobą współpracować podczas budowania cywilizacji zaczynając od epoki kamienia łupanego po erę kosmiczną. Tworzymy swoją postać, a następnie wybieramy jaką rolę chcemy pełnić w społeczeństwie, ale na pewno każdy tutaj poniekąd przyczynia się to poszerzenia całego imperium. Oddano nam mnóstwo różnych badań, nad którymi rozpoczniemy pracę w swoich laboratoriach, odkryjemy najnowsze technologie choć zaczniemy zapewne od wynalezienia koła, ale jak już ktoś dojdzie do napędów warp i teleportacji to będzie to piękne uwieńczenie wszelkich starań.

Budynki w grze będą różne, zmienią się wraz z kolejnymi epokami, ale w każdej z nich czeka nas nie lada zadania – ktoś musi zbudować cud świata – to coś dla koneserów strategii, konkretny cel, konkretna akcja. Nie zabraknie również kolejnych wojen, licznych akcji szpiegowskich, a wszystko wzmocnimy dzięki kolejnym odznaczeniom, z których każde będzie wielkim kamieniem milowym w Civilization Online.


Od kamienia łupanego po erę wielkich krążowników

 

No i na razie tyle wiemy o nowo zapowiedzianej grze przez 2K Games i znane nam doskonale studio XLGames. Chyba już nie muszę pisać, że będzie to typowa strategia online, ale czy popisze się czymś oryginalnym? Nie wiem, choć wielu fanów serii Civilization przybędzie tutaj z całym dobytkiem, aby osiedlić się w swoim ulubionym uniwersum.


Ale mnie osobiście pociąga w niej coś innego, choćby sam fakt, że nie gramy sami przeciwko wszystkim, ale jako typowy mieszczanin stajemy się częścią większej społeczności, w której nawet najmniejsza jednostka jest bardzo istotna dla rozwoju cywilizacji.

Po wielu epokach w końcu ruszymy w kosmos

 


Recenzja? Zapewne pojawi się po uruchomieniu gry!


Gry podobne