Civ World to przeglądarkowa gra na Facebooku mająca być klonem online popularnej gry na PC Civilization? Hmm, przyjrzyjmy się temu bliżej. W CivWorld mamy tylko kompletną kontrolę nad jednym miastem. Seria tutoriali pomaga nam przy początkowych zmaganiach co skutkuje wybudowaniem pierwszych domków itp.

Później uczymy się jak zdobywać surowce, a jeśli np. chcemy zdobywać więcej złota to musimy wykopać tych mieszkańców do są w domkach i wsadzić tam więcej kupców. W sumie jak dla mnie troszkę przedziwnili tą grę, bo zaczynam tutaj sobie rozgrywkę jako niezależny gracz i władca mojego miasta, ale praktycznie wymuszane jest tutaj na mnie przyłączenie się do czegoś w stylu gildii, nie wiem jak tu nazwać, ale chyba pasuje bardziej Cywilizacji. No ale w sumie nie wiem czy nazwać to plusem czy minusem bo gdy już się załapiemy to jakieś grupki to niby mamy dalej swoje miasto i robimy co chcemy, ale badania już są tak jakby wspólne, bo gry my wykonujemy nasze to pomagamy innym i tak samo działa to u innych naszych sprzymierzeńców.

No i czym to ma się różnić od innych mu podobnych gier? Niczym, budujemy, przydzielamy robotników do danej roli i tak w kółko, później zaczynamy kreować naszą armię i ruszamy na podboje, ale tak naprawdę staram się doszukać czegoś wyjątkowego w tej grze i nie potrafi, nie ma tu nic, a nawet grafika jest na poziomie przedszkolnym, więc jak ta gra planuje zaistnieć wśród społeczności Facebooka? Naprawdę nie wiem.

WARTO ZOBACZYĆ  Battlefront Heroes

No dobra co tutaj jeszcze znalazłem, aha, no fakt zapomniałbym o budowaniu cudów, które dadzą nam bonus do prędkości jednostek czy badań. A jeśli chodzi o same jednostki to moim zdaniem jest ich za dużo, fakt że liczy się różnorodność, ale umiarkowana. Można się pogubić w tej ilości i gra męczy bardziej niż cieszy.  Co najgorsze w grze nie ma eksploracji dalszego terenu, mamy ten swój zakichany zakątek i nawet jeśli skończą się surowce to nie zrobimy nic więcej, mam wrażenie, że szykuje się coś płatnego w przyszłości skoro tak podstawowe opcje są zablokowane.

Tutaj nie ma co się rozpisywać, jeśli miałbym ocenić tą grę w skali od jednego do dziesięciu to nie dałbym nawet tej jedynki. Według mnie jest niedopracowana, nieprzemyślana i nie nadaje się do wypuszczania między ludzi, że tak to określę, zresztą nie patrzcie się na moją opinię, to wasza decyzja czy zagracie czy nie.