Civ World to przeglądarkowa gra na Facebooku mająca być klonem online popularnej gry na PC Civilization? Hmm, przyjrzyjmy się temu bliżej. W CivWorld mamy tylko kompletną kontrolę nad jednym miastem. Seria tutoriali pomaga nam przy początkowych zmaganiach co skutkuje wybudowaniem pierwszych domków itp.

Później uczymy się jak zdobywać surowce, a jeśli np. chcemy zdobywać więcej złota to musimy wykopać tych mieszkańców do są w domkach i wsadzić tam więcej kupców. W sumie jak dla mnie troszkę przedziwnili tą grę, bo zaczynam tutaj sobie rozgrywkę jako niezależny gracz i władca mojego miasta, ale praktycznie wymuszane jest tutaj na mnie przyłączenie się do czegoś w stylu gildii, nie wiem jak tu nazwać, ale chyba pasuje bardziej Cywilizacji. No ale w sumie nie wiem czy nazwać to plusem czy minusem bo gdy już się załapiemy to jakieś grupki to niby mamy dalej swoje miasto i robimy co chcemy, ale badania już są tak jakby wspólne, bo gry my wykonujemy nasze to pomagamy innym i tak samo działa to u innych naszych sprzymierzeńców.


No i czym to ma się różnić od innych mu podobnych gier? Niczym, budujemy, przydzielamy robotników do danej roli i tak w kółko, później zaczynamy kreować naszą armię i ruszamy na podboje, ale tak naprawdę staram się doszukać czegoś wyjątkowego w tej grze i nie potrafi, nie ma tu nic, a nawet grafika jest na poziomie przedszkolnym, więc jak ta gra planuje zaistnieć wśród społeczności Facebooka? Naprawdę nie wiem.

No dobra co tutaj jeszcze znalazłem, aha, no fakt zapomniałbym o budowaniu cudów, które dadzą nam bonus do prędkości jednostek czy badań. A jeśli chodzi o same jednostki to moim zdaniem jest ich za dużo, fakt że liczy się różnorodność, ale umiarkowana. Można się pogubić w tej ilości i gra męczy bardziej niż cieszy.  Co najgorsze w grze nie ma eksploracji dalszego terenu, mamy ten swój zakichany zakątek i nawet jeśli skończą się surowce to nie zrobimy nic więcej, mam wrażenie, że szykuje się coś płatnego w przyszłości skoro tak podstawowe opcje są zablokowane.

Tutaj nie ma co się rozpisywać, jeśli miałbym ocenić tą grę w skali od jednego do dziesięciu to nie dałbym nawet tej jedynki. Według mnie jest niedopracowana, nieprzemyślana i nie nadaje się do wypuszczania między ludzi, że tak to określę, zresztą nie patrzcie się na moją opinię, to wasza decyzja czy zagracie czy nie.Gry podobne