Jako wielki fan Cywilizacji Online nie mogłem doczekać się owej gry na Facebooku. Jednak z tego co widzę mogą na nią czekać w nieskończoność, ale alternatywą może być Miasto Cudów, czyli City of Wonder

Gracze startują tutaj od prymitywnej wioski na bazie której mogą stworzyć wspaniałą cywilizację, a to wszystko dzięki badaniu nowych technologii co zazwyczaj skutkować będzie dostępem do nowoczesnych budynków. W grze zbieramy punkty dzięki oczyszczaniu budynków, dodawaniu populacji i badaniu technologii. Poprzez różne badania odblokowujemy nowe funkcjonalności, głównie nowe budynki przypisane do konkretnych technologii. Przykładowo po zbadaniu nauki będziemy mogli postawić laboratorium, a po odkryciu rolnictwa zaczniemy prowadzić własne farmy.


city of wonder miasto cudow 008

Oprócz zwyczajnych budynków w naszym Mieście Cudów (City of Wonder) można budować budynki wojskowe przez co zwiększa się nasza obrona przez najazdami wroga, ale równie dobrze to my możemy stworzyć armię i najeżdżać innych. Jednak zakup nowych budynków to potrzeba poszerzania ziem, na których je postawimy. Możemy poszerzyć miasto za pomocą złota, które zarobimy podczas zdobywania nowych poziomów, albo płacąc za nie prawdziwą gotówką.

Dodatkowo możemy odwiedzać miasta i posiadłości swoich znajomych i zbierać gotówkę (cash) jak i punkty doświadczenia, gdy pomagamy komuś w dbaniu o rozwój jego miasta. Wymiana kulturowa przyniesie nam doświadczenie, handlowa pieniądze, a ataku zwiększają populacje.


Budowanie i zwiększanie liczby ludności w City of Wonder wymaga czasu, ale można to nieco przyśpieszyć dzięki legendom. Legendy to znani matematycy, dowódcy czy naukowcy jak Sokrates czy Lenin, który zmniejszy czas budowania. Inni mogą zwiększyć przyrost ludności, albo chwilowo zwiększać obronę miasta przed inwazjami. Legendy dostaniemy od znajomych, albo możemy je kupić za złoto.

city of wonder miasto cudow 007

Fani Cywilizacji mogą polubić Miasto Cudów, która jest tak naprawdę okrojoną (mocno) wersją swojego pecetowego odpowiednika. Jednak zarządzając tutaj swoim miastem, rozbudowując go otrzymujemy de facto fantastyczną symulacje tworzenia własnej cywilizacji.


City of Wonder nie jest idealną grą, ale jak na grę casualową wypada bardzo dobrze, choć mógłbym jej wytknąć kilka rażących błędów to tego nie zrobię z racji tego, że nie psują one aż tak całej rozgrywki.

Gra nie jest dostępna już na żadnej platformie. 


Gry podobne