Szukasz doskonałej symulacji budowy miasta? W dodatku za darmo? Jeśli tak to gra City Island Building Story 2 jest dla ciebie. Ciekawa, dopracowana graficznie i umiarkowana jeśli chodzi o wykorzystanie waluty premium. 

Zabawę zaczynamy z małym, pięknym kawałkiem ziemi w przybrzeżnym porcie. Na początku mamy ograniczoną ilość domków, niewielką społeczność mieszkańców i kilka budynków biznesowych. Wszystko gotowe do budowy i możemy rozpoczynać zarządzać. W miarę rozwoju gry odblokujemy więcej typów budynków, przybędą do nas nowi mieszkańcy, którzy szukają pracy i miejsca do życia.


City Island 2 002

Wszystko co możemy zbudować zarówno na lotnisku jak i w mieście znajdziemy w menu klikając na ikonę sklepi gry znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu. Sklep zawiera kilka sekcji – domki, biznesowe budynki, społecznościowe i dekoracja jak i energia. Ciekawe jest to, że wszystko możemy w miarę gry odblokować i postawić w mieście, ale również te zablokowane jeszcze struktury można kupić wcześniej za walutę premium. W City Island 2 znajdziemy całą masę domków, mieszkań, domków na plaży z patio, dziedzińców itd. Dział handlowy pozwoli nam na zbudowanie sklepów i lokali zarabiających dla nas pieniądze, może to być stacja benzynowa, piekarnia, bar, hotel czy sklep odzieżowy. W dziale społecznościowym znajdziemy wszystko czego potrzebują mieszkańcy od parków po szkoły, szpitale, biblioteki, place zabaw, zabytki itp. W ozdobach widzimy drzewa, kwiaty, palmy czy też hamaki, łodzie rybackie, leżaki i inne.

City Island 2 003


Jak wspomniałem już na początku, gra City Island 2 to symulacja budowy i zarządzania własnym miastem. Musimy wejść w umysł prawdziwego architekta, zadbać aby każdy obszar miasta połączony był drogami, zbudować przy nich chodniki i zadbać o nawodnienie, a przy okazji postarać się, aby zostało nam miejsce na ozdoby, parki, tereny mieszkalne i budynki użytku publicznego. Pierwsze 20-ścia poziomów gry to czysta zabawa, budujemy i czerpiemy z tego zyski, modernizujemy domki mieszkalne, aby pomieściły więcej osób i tworzymy miejsca pracy, aby zwabić do siebie nowych obywateli. Jednak wabiąc pracą mieszkańców musimy pamiętać o tym, aby zadbać o ich zadowolenie.

City Island 2 004

Jednak podobnie jak w przypadku wielu innych, podobnych gier, w City Island 2 zapłacimy za niektóre rzeczy prawdziwą gotówką, albo wystawimy własną cierpliwość na próbę. Pierwszym większym wydatkiem będzie zakup nowej ziemi pod budowę, co jest dość drogą inwestycją. Kawałek ziemi kosztuje nas ponad 130 000 w walucie gry, a kolejny już 450 000, więc koszt wzrasta masakrycznie. Stajemy tu przed nie lada wyzwaniem, mieszkańców przybywa, chcą gdzieś pracować, a nam brakuje po prostu miejsca. Możemy ulepszać budynki, które już posiadamy, ale i to zaczyna kosztować zbyt wiele już nie mówię o czasie każdego z ulepszeń. Koszty rosną, a każde jedno ulepszenie zatrudnia nam zazwyczaj jednego, dodatkowego mieszkańca i jakie jest nasze zdziwienie, gdy na liście pozostaje ich jeszcze 20 niezatrudnionych. Tym samym nawet nie zorientujecie się jak spędzicie masę godzin w grze nie robiąc nawet nic, a tutaj system nagradza nas złotem i gotówką za spędzenie X godzin w rozgrywce.Gry podobne