Gra Cities of Legend jest zupełną nowością na portalu facebook i dzięki tej integracji możemy w nią zagrać bezpośrednio poprzez przeglądarkę internetową. Cała aplikacja opiera się na świecie jaki znamy z trillera Marie Lu „Legend” (jednej z części trylogii). Naszym pierwszym wyborem w grze będzie wybranie strony, po której się możemy się opowiedzieć. Republika rządzi przemysłem metalowym. Ma najsławniejszych żołnierzy na świecie. Uważajcie bo Ci kolesie są nieźle wyszkoleni, śmiertelnie niebezpieczni i dobrze uzbrojeni. Podczas gdy Rebelianci to rebelianci, rozproszeni po całym kraju. Nie mają siły takiej jak Republika, ale posiadają technologię maskowania, bystre umysły i determinację.

Cities of Legend 001


Zalążki gameplay'u

Odkrycie nowych części miasta w grze Cities of Legend wymaga od graczy uzbierania pewnej ilości doświadczenia (pewnego poziomu), a także przejścia całej poprzedniej lokacji. Po prawej na górnej części ekranu widzimy niebieski i czerwony pasek, wskazuje nam on obecny wynik w wojnie pomiędzy Republiką i Rebeliantami. Światowy miernik kumuluje wyniki wszystkich graczy i pokazuje sumaryczny wynik. Im bardziej pasek jest czerwony tym coraz większą przewagę zyskuje Republika. Z niebieskim jest tak samo, tyle że chodzi wtedy o zwycięstwo Rebeliantów.

Nowe postacie

Do naszej drużyny możemy dołączyć nowe postacie poprzez Supplies Shop. Musimy jednak zebrać wystarczającą ilość Notes – regularnej waluty gry, a wtedy sami przyjdą do nas walczyć. Kiedy już umieścimy nową postać to możemy ją ulepszać. Ulepszenia pozwolą nam zabrać więcej power-up'ów do walki. Podczas walki jeśli uciekniemy zanim pojedynek się skończy to nie otrzymamy nic.

Cities of Legend 002


Najważniejsze wskaźniki

Monety to wirtualna waluta gry, którą zdobywamy podczas zabawy. Jednym słowem wystarczy zbierać je poprzez walkę i ukończenia misji. Potrzebujemy ich, aby awansować dalej w grze, więc walczyć musimy dość często i ciągle wyszukiwać dla siebie nowych misji. Bądźcie czujni bo częste alerty o misjach pojawiają się w naszym domu poprzez Jumbo Tron. Lider Twoje drużyny skontaktuje się z Tobą, aby pomóc w rozwiązywaniu kolejnych misji. Energia wymagana jest jeśli chcemy dołączyć do walki w Cities of Legend. Bez niej nie możemy pomóc naszej drużynie wygrać wojny. Dlatego zawsze należy upewnić się, że mamy wystarczająca ilość energii, aby móc w każdej chwili wspomóc nasz zespół. Energię można uzupełniać po prostu grając, ale równie dobrze można ją zakupić w sklepie gry. Za każdym razem jak walczymy tracimy cztery punkty energii, która odnawia się co pięć minut (1 punkt).

Ułatwiamy sobie zabawę

Aby ułatwić sobie zabawę w grze Cities of Legend możemy wspomóc się licznymi power-up'ami. Zdobyć je można na kilka sposobów. Po pierwsze można je zakupić bezpośrednio w sklepie gry. Zakupić je można zarówno przy użyciu Notes jak i za pomocą facebookowych kredytów. Innym sposobem jest regularne logowanie się do gry codziennie, wtedy otrzymamy je w nagrodę za konsekwentne granie. Również niektóre z nich mogą zostać skradzione przeciwnikowi. Troszkę to dziwne no nie? W przyszłości podobno mają być inne sposoby na zdobycie power-up'ów. Pamiętajcie, że każdy z nich może zostać użyty tylko raz w walce. Każda z naszych postaci zaczyna swoją przygodę z dwoma slotami na power-up'y. Jeśli ulepszymy ją do poziomu drugiego to zostanie odblokowany trzeci slot. Po osiągnięciu trzeciego poziomu odblokuje się czwarty, co sprawi, że możemy być jeszcze potężniejsi. Każda z postaci posiada swoje unikalne cechy, dodatkowo startuje w walce wraz ze specjalnie przypisanym do niego bonusem, który nieraz uratuje nam skórę.

Cities of Legend 003


Ciekawe jest to, że nie ma w Cities of Legend sztywnego połączenia naszego konta albo z Republiką, albo z Rebelią. Możemy co jakiś czas zmieniać front, stając się przy tym zdrajcą. Rekrutujący mogą być bardzo przekonywający mogą próbować nas przekupić, a do nas należy pytanie „jak bardzo jesteśmy lojalni?”.

Podsumowanie recenzji

Gra Cities of Legend rozwija się bardzo dynamicznie. Dobra, choć nie zachwycająca grafika, ciekawa oprawa dźwiękowa umila nam rozgrywkę. Według obecnych zapewnień wydawcy pojawią się w grze niedługo takie funkcje jak możliwość walki z innymi graczami (obecnie nie ma), a także świat gry będzie systematycznie rozszerzany o nowe miasta, lokacje. Będą niedługo także nowe power-up'y, nowe postacie, tereny na mapie i misje.


Gry podobne