Chrono Tales jest przeglądarkową grą MMORPG 3D, gdzie grafika bazuje przede wszystkim na popularnych ostatnio anime. Grę stworzyło studio chińskie Leeuu, a opublikowało ją Ray Media (Crystal Saga). Gracze może się wcielić tutaj zarówno w wojownika jak i skrytego zabójcę (Assassin), jest także Scholar, Mag, a także Ksiądz. Gdy już dokonamy pierwszych wyborów to spokojnie można iść eksplorować świat Chroland.

Recenzja gry Chrono Tales

Chrono Tales już od samego początku zachwyca projektem postaci i potworów, genialnym środowiskiem 3D, a także idealnym dopasowaniem do praktycznie każdego typu przeglądarek. Podobnie jak i w innych grach tego typu tak i tutaj znajdziemy wiele zapożyczeń od klasycznych gier MMORPG jak choćby WoW. Jednakże dalej nie zmienia to faktu, że jest to typowa gra przeglądarkowa.


cht 1

W tym fantastycznym świecie gracze podróżują w przeszłość, spotykają wielu NPC, akceptują i wykonują setki zadań w międzyczasie odkrywając tajemnice i metody na pokonanie złych potworów. Historia jaką podaje nam fabuła połączona jest z systemem zadań czyniąc wszelkie doświadczenia jeszcze bardziej ekscytującymi i absorbującymi. Nie ma tutaj tutoriali, albo uprzykrzających grę konwersacji. Kontrola jest intuicyjna. Myszką poruszamy naszą postacią, a w wielu wypadkach czynności wykonują się automatycznie. Chrono Tales pozwala również na automatyczną nawigację i walkę. Po prostu wystarczy kliknąć na zadanie (chmurkę) dane nam przez określoną postać NPC i sami wędrujemy do miejsca wykonania questa.

Jeśli ktoś z Was grał choćby w Eden Eternal, albo inną grę MMORPG na przeglądarkę to na pewno spotkał się z sytuacją, gdy plecak był już pełny i nic więcej nie udało się w nim zmieścić. To wszystko prowadziło do sytuacji, w której gracz musiał coś porzucić z plecaka, aby podnieść bardziej wartościowy przedmiot. W Chrono Tales nie ma takich sytuacji. Możemy sprzedać to co nam niepotrzebne najbliższej postaci NPC, a jeśli nie ma nikogo w pobliżu to zawsze można co nieco opylić za połowę ceny. Tak czy inaczej w obu przypadkach powiększamy nasz dochód. Kolejną sprawą jest to, że w omawianej grze możemy posiadać jednocześnie trzy zwierzaki, z których jednego można używać do powiększenia atrybutów postaci, drugiego jako wierzchowca, a trzeciego do pomocy w walce.


cht smok

Niestety jest niekiedy problem z obsługą UI, albo może Was zaskoczyć kompletny brak skrótów klawiszowych i chcąć użyć danej umiejętności nie wciskamy klawiszy na klawiaturze numerycznej, ale musimy do tego użyć myszki. Taka sama sytuacja jest, gdy chcemy obejrzeć atrybuty naszej postaci, albo gdy mamy ochotę rzucić okiem na to co posiadamy w plecaki – ratuje nas tylko myszka i klikanie w ikonki.

Chociaż zadania nie wymuszają na nas zabijania setek tych samych potworów to i tak według mnie są źle zaprojektowane. Gracze wykonują zadania powiązane z fabułą Chrono Tales do poziomu 18, później sposób na zdobywanie doświadczenia to już zmartwienie każdej postaci. Jednak w międzyczasie dostępne do zadania poboczne i codziennie. Jednakże czasami nadal zabraknie nam doświadczenia, nawet po wykonaniu wszystkich zadań jakie zostaną nam przydzielone i nie dostaniemy nowych zanim nie osiągniemy kolejnego poziomu. Zostaje nam wtedy medytacja! Może to rozwiązanie jest dobre dla tych, którzy chcą odpocząć po kilku godzinach grania, ale czasem wkurza taki przerywnik pośrodku całej zabawy.


cht ognisty boss

Tak czy inaczej gra Chrono Tales oferuje nam intuicyjną kontrolę, wciągającą historię i specjalny system petów, a to dobry powód, aby przetestować opisywaną dziś przeze mnie grę.


Gry podobne