Champions Online to gra  MMORPG, w której każdy gracz musi wcielić się w superbohatera. To właśnie studio Cryptic  przygotowało dla nas ten właśnie produkt, a wcześniejsze ich gry to City of Heroes i City of Villains. Możemy ustawić wygląd swojego avatara, później ustawić preferencje dotyczące umiejętności. Co jest najciekawsze wybieramy też naszego przeciwnika, który w pewnych chwilach rozgrywki przeszkadza nam wykonywać pewne czynności.

Champions Online od typowych gier z gatunku MMO odróżnia się też bardziej dynamicznym przebiegiem rozgrywki, wymagając od gracza przede wszystkim dużej zręczności oraz bezpośredniego uczestnictwa w wyprowadzaniu kolejnych ataków. Mimo wszystko wynik wielu starć uzależniony jest od prawidłowych zagrań taktycznych oraz doboru najlepszych umiejętności. W zależności od własnych upodobań, działa się w pojedynkę lub wchodzi w interakcje z innymi graczami, również kontrolującymi bohaterów. Możliwe jest ponadto stworzenie grupy składającej się z kontrolowanych przez SI superpomocników. Wzajemna współpraca jest wręcz niekiedy wymagana, choćby w celu pokonania silniejszych złoczyńców.


Zadania w Champions Online to ważny, jak nie najważniejszy element gry RPG, a tym bardziej gatunku MMoRPG. Nie zabrakło ich także w Champions Online. Jest ich naprawdę sporo, są zróżnicowane, a doświadczenie i przedmioty otrzymywane w ramach nagrody satysfakcjonują. Gdy zdobędziemy następny poziom, otrzymamy możliwość wybrania kolejnej mocy. Również i ich jest multum, co zalicza się do plusów produkcji. Możemy w Champions Online strzelać ognistymi kulami, podnosić przedmioty przy pomocy myśli czy walnąć z pięści i rozwalić budynek w drobny mak. W celu udoskonalenia naszego herosa należy udać się do tak zwanych Power Hausów, gdzie przy pomocy trenera nauczymy się nowych mocy i talentów.

Talenty w Champions Online to nic innego jak statystyki, takie jak siła czy zręczność. Odpowiadają one w znacznym stopniu za działanie mocy, ich siłę rażenia i tym podobne rzeczy. Z pewnością miłym dodatkiem jest podświetlanie tych ważnych talentów dla naszej postaci na żółto, dzięki czemu udoskonalimy protegowanego z głową. Jeden z minusów braku subskrypcji jest taki, iż moce do wyboru dostaniemy tylko te, które są przypisane do naszego archetypu. Jak widać brak tutaj takiej samowolki, jaka jest w przypadku opłacania abonamentu.

Niemniej nie jest to aż taki ból, którego nie da się znieść. Gdy zdecydujemy się już na jakąkolwiek moc w Champions Online, otrzymamy możliwość jej przetestowania. Dopiero po wyjściu z Power Hausa zostanie nam ona przypisana na stałe, tak więc możemy przetestować wszystkie możliwe na level kombinacje.


Zdjęcia gry


Gry podobne