Casvian Online to gra przeglądarkowa, która zawiera takie elementy, jak wojna i strategia, role-playing i symulacje. Gra skupia się na wojnie i strategii opartej na konflikcie czterech ras – Human, Elf, Undead i Orków.

Przede wszystkim gracz możekontrolować walki w grze. Oznacza to, że gracz może kontrolować swoje wojska, czy mają iść do przodu czy do tyłu, stać, a może bohater musi rzucić zaklęcie, co czyni grę bardziej złożoną w zarządzaniu i stwarza więcej możliwości, strategii dla graczy. Zobaczymy doskonałe sceny walki, a efekty np. przy rzucaniu zaklęcia mogą powalić na kolana. Znajdziemy tutaj także elementy RPG, zwłaszcza patrząc na rozwój bohatera, który odgrywa główną rolę podczas wojen.


Możemy ulepszać naszych bossów na różne sposoby, dodając punkty do statów, rozwijać umiejętności, uczyć się magii itp. Oczywiście nie zabraknie nam tutaj ekwipunku, który nasz bohater może założyć, ale jak nam coś nie będzie pasować to zawsze można wykuć coś dla siebie samemu.

Obecnie, duże mapy w grze są statyczne i ruchu wojsk na mapach są niewidoczne. Jednak będziemy mogli zobaczyć bohaterów, ich siłę, zatrzymać się w danym miejscu i atakować z tego miejsca gdzie stoimy innych graczy. Nasze ruchy będą ograniczane przez złożoność geograficzną terenu, podobnie jak w HoMM.


Gry podobne