Grze akcji, głównie nastawionej na walkę Castle Rock na Facebooku, gracze podróżują do krainy opanowanej przez złego smoka i muszą tam uratować wszystkich pokonując każdego przeciwnika jaki stanie na ich drodze zanim będzie za późno. Gra łączy w sobie elementy budowy miasta plus oparty na poziomach system walki. Poza tym wszystkim czeka tutaj na nas wiele zadań do wykonania i trening nowych wojowników, którzy zjednoczeni stworzą potężną armię.

Każda walka toczy się tutaj turami, pozwalają graczom opracowywać pomiędzy kolejnymi nowe strategie. Najmądrzejszą taktyką jest takie ustawienie wojsk, aby uderzyły one jako pierwsze w przeciwnika zanim on sam ze swoimi siłami zmiecie nas z powierzchni ziemi. Oprócz ataków bezpośrednich i zasięgowych gracze mają dostęp do specjalnych mocy, włącznie z możliwością kreowania eksplozji, które skutecznie wysyłają całe zastępy wroga do zaświatów.


Castle Rock on Facebook 003

Gdy po ciężkiej walce w Castle Rock powracamy do swoje wioski to możemy w niej ulepszać jednostki w Akademii, albo zbierać surowce jak żelazo czy złoto z kopalni. Ulepszenia mogą zwiększyć ilość punktów życia jednostek, zwiększyć odporność ich zbroi itp., ale wymagają niekiedy olbrzymich ilości surowców.

Gracze mogą do swojego królestwa dokupować nowe magazyny, domy, dodatkowe kopalnie, ogrody i wiele innych budynków. Kiedy wioska będzie już pełna to można wydać surowce na ekspansję miasta w kierunku rozłożystych łąk i lasów odblokowując tym samym nowe miejsca pod budowę.


Ze społecznościowych elementów w Castle Rock znajdziemy możliwość odwiedzania innych graczy, ich królestw jak i można wykonać kolejne ataki na ich budynki i zrabować tym samym nieco dodatkowych surowców. Oczywiście warto zadbać o to, aby stworzyć w międzyczasie dobrą obronę dla swoich zamków, która osłoni go przed atakami innych graczy.

Gra Castle Rock dostępna jest za darmo na Facebooku. Zawiera ona również opcję mikropłatności pozwalającej dokupić nieco miedzi, monet czy innych materiałów w dowolnych ilościach, ale przy użyciu prawdziwych pieniędzy.


Gry podobne