Castle & Co Co to kolejna gra przeglądarkowa gdzie zajmiemy się budową własnego miasta, produkcję zawdzięczamy twórcom Smerfy & Co, Ubisoft. Akcja gry toczy się w magicznym świecie, gdzie naszym zadaniem będzie zbudowania własnego królestwa fantazji, co osiągniemy przez budowanie coraz to bardziej zaawansowanych budynków od małych domków farmerskich po olbrzymie budowle, dodatkowo znajdziemy taką strukturę jak warsztat, który będzie odpowiedzialny za produkcję złota w oparciu o określone zasoby. Każdy warsztat może być później ulepszony, co sprawi, że pomieści większą ilość pracowników, a co za tym idzie wyprodukuje nam więcej złota. Im uda nam się osiągnąć poziom wyżej tym więcej różnych rzeczy odblokujemy. Oczywiście jest jeszcze jedno ale, nasi mieszkańcy muszą czuć się szczęśliwi, co oznacza, że przez przeróżne dekoracje, ozdoby i inne budynki będziemy starać się ich dopingować, wspierać i uszczęśliwiać, a w tak łatwy sposób sprawimy, że będą pracować wydajniej. Jednak chyba to co najbardziej zasługuje na naszą uwagę to zupełny brak systemu energii, więc nasze działania nie są już ilościowo ograniczone poprzez punkty energii. Widać deweloperzy coraz bardziej zdają sobie sprawę, że jak skończy nam się energia w jednej grze to idziemy do drugiej i tak dalej i w ten sposób ciężko jest utrzymać gracza przy swojej produkcji, a to jest najważniejsze przecież. No ale nie ma i tak łatwo bo zamiast energii musimy odczekać odpowiednią ilość czasu aż zakończy się dana czynność, ale to i tak lepsze niż czekanie na odnowienie się energii.

Do gry można powracać bardzo często i gra zajmie nam naprawdę mnóstwo wolnego czasu, oczywiście wciąż znajdziemy rzeczy, które aby zakończyć będą wymagać od nasz nawet po parę godzin. Na szczęście jest wiele innych rzeczy jakie można robić w owej grze, jak gromadzenie środków na budowę cudu naszego królestwa. Oczywiście czymże by była gra na facebooku bez funkcji społecznościowych, możemy odwiedzać naszych znajomych, pomagać im w wycinaniu chwastów lub w rozweselaniu pracowników. Ważni są tutaj przyjaciele bo przy budowach trwających godziny mogą nam bardzo pomóc skrócić czas oczekiwania. Znajdziemy tutaj także tzw. Magic Lab, gdzie będziemy uczyć się zaklęć i eliksirów itp.


Graficznie, Castle & Co jest bardzo przyjemna, z ładnie animowanymi postaciami i ogólnie świetnym wyglądem, ładnym dźwiękiem i muzyką oraz co tutaj najważniejsze jest też opcja pełnoekranowej gry.


Gry podobne