Castle Clash: New Dawn to ekscytująca mieszanka znanych funkcji mobilnych gier strategicznych. Jednak pomimo swojej nowoczesności to budowanie bazy pozostaje kluczowym aspektem postępu, nie tylko dlatego, że baza służy do generowania zasobów i żołnierzy, ale także dlatego, że inni mogą napadać na twoją bazę i kraść twoje złoto i manę. Oczywiście nie chcesz, żeby tak się stało.

Aby stworzyć układ, który najbardziej chroni twoje zasoby i odpiera ataki, musisz dokładnie zapoznać się z każdym budynkiem i jego rolą. Następnie możesz wykorzystać tę wiedzę, aby optymalnie wykorzystać mury, wieże i inne konstrukcje obronne. Zapewniamy, że w tym poradniku przedstawiamy wszystkie potrzebne Ci informacje.


Poznaj swoje budynki i ich przeznaczenie

W CC: New Dawn budynki stają się dostępne wraz z rozbudową zamku. Na początku są bardzo tanie w budowie i ulepszaniu, ale przestaje to mieć miejsce tuż przed budową Zamku na 10 poziom. Oczywiście będziesz musiał dużo atakować, aby nadążyć za popytem na manę i złoto. Ale zanim zdołasz zdobyć potężną i zróżnicowaną armię, musisz wiedzieć, jak korzystać z dostępnych budynków i ustalać sobie priorytety w ścieżce budowy.

Zamek

Poza tym, że daje dostęp do większej liczby funkcji gry, Zamek nie robi zbyt wiele dla twojej bazy. Wielu graczy wybiera szybą rozbudowę zamku na poziom 10, a następnie ulepsza inne budynki i tę strategię również wam polecamy.


Fabryki złota / many

Budynki te zapewniają przyzwoitą część zasobów, choć nie tyle, ile możesz zyskać dzięki najazdom. Co ważniejsze, wymienione budynki decydują o tym, ile złota i many możesz przechowywać, dlatego ich ulepszenie jest koniecznością, zanim będziesz mógł ulepszyć Zamek. Nie zapominaj, że każda fabryka może przechowywać ograniczoną ilość zasobów, zanim stanie się nieproduktywna!


Ołtarz Bohaterów

Ołtarz regularnie generuje EXP Bohaterów, którego możesz użyć, aby podnieść poziomy bohaterów. Tutaj również możesz przeglądać i ulepszać swoich bohaterów, a także otwierać Skrzynie Życzeń, aby mieć szansę na zasoby i lepsze jednostki.

Akademia

Akademia to bardzo ważny budynek w Twojej bazie, w którym badasz i ulepszasz nowe typy żołnierzy. Nie powinieneś skupiać się na nim, zanim nie dotrzesz do Zamku na poziomie 10, ale z pewnością będziesz musiał go ulepszyć w dalszej części gry, kiedy będziesz potrzebował dostępu do różnych jednostek, aby stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom PvE.

Magiczna Szkoła

Tutaj odkrywasz nowe zaklęcia i ulepszasz już istniejące. Budynek z pewnością nie jest priorytetem we wczesnej fazie gry, ale należy go rozwinąć później, gdy zaklęcia mogą zapewnić znaczącą przewagę w kampanii „Lochu” lub podczas rajdów.

Garnizony (lub obozy wojskowe)

Budynki te pełnią podwójną funkcję. Po pierwsze, pozwalają ci szkolić żołnierzy, których możesz użyć do obrony bazy i atakowania innych. Co więcej, ich liczba i poziom decydują o tym, ile żołnierzy możesz wysyłać do akcji jednocześnie.

Bazy Bohaterów

Bazy te decydują o pozycji Twoich Bohaterów, gdy twoja baza jest atakowana. Pozwalają wybrać bohaterów, którzy powinni bronić bazy, a ich ulepszanie zwiększa statystyki bohaterów w zakresie obrony.

Mury

Mury są twoimi najważniejszymi budowlami obronnymi. Masz jednak tylko ograniczoną liczbę elementów ścian, z których możesz korzystać jednocześnie, co oznacza, że ​​możesz otaczać tylko niektóre budynki. Wybierz mądrze i pamiętaj, że ulepszenia mogą być niezwykle kosztowne.

Wieże

Podobnie jak mury, wieże odgrywają ważną rolę, gdy twoja baza jest atakowana. Tak długo, jak stoją, mury strzelają strzałami w nadlatujące jednostki wroga. Odpowiednio ustawione i chronione mogą znacznie zmniejszyć liczebność dużej armii.

Pułapki obronne

Budynki te składają się głównie z różnych rodzajów bomb, które można strategicznie rozmieścić w kluczowych obszarach wokół bazy. Zawsze rozważ, które punkty twojej bazy mogą być najbardziej atrakcyjne dla atakujących i umieść bomby, aby uzyskać maksymalny efekt.

Sala wojskowa

W przeciwieństwie do innych budynków tu wspomnianych, Sala Wojskowa nie służy żadnemu celowi obronnemu. Wewnątrz znajduje się miejsce, w którym możesz zaprojektować i dostosować formację do areny, a ulepszenie hali umożliwia rozmieszczenie dodatkowych żołnierzy podczas tych walk PvP.

Sala Gildii

Ten budynek jest warunkiem wstępnym, który pozwala dołączyć do gildii i uczestniczyć w powiązanych działaniach. Ulepszenie pozwala więcej razy dziennie pomagać innym członkom naszej gildii i zwiększa liczbę ataków, jakie możesz wykonać na mapie świata.

Przygotuj się na nadchodzące ataki

Najeźdźcy mają zazwyczaj jeden cel podczas atakowania twojej bazy, a mianowicie kradzież zasobów. Twoim celem jest nie tyle zapobieganie zwycięstwu wroga, co zapobieganie wyczerpywaniu twoich zapasów złota i many. Pamiętaj o tym, ponieważ jest to zasada, która powinna kierować twoim ogólnym układem.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, masz tylko kilka kawałków muru. Chociaż otoczenie zamku i innych takich budynków może być kuszące, odradzamy to. Zamiast tego zalecamy budowanie ścian wokół fabryk i stosowanie wielu komór zamiast jednego dużego prostokąta. Ponadto możesz ustawić kilka wież obok fabryk, aby zwiększyć ich przeżywalność, a ostatecznie obrażenia.

Dzięki takiemu układowi zasadniczo upewniasz się, że wrogie oddziały muszą przejść przez kilka linii Muru, zanim dotrą do Twoich Wież i Fabryk. Tymczasem twoje własne garnizony i bohaterowie mogą znacznie zmniejszyć liczbę wrogich jednostek, aby uniemożliwić drugiemu graczowi zdobycie złota i many. Nawet jeśli uda im się wygrać z tobą, tracisz mniej zasobów, co jest przecież głównym celem.

To w zasadzie tyle. W miarę budowania coraz silniejszej bazy, zastanów się dobrze bo będziesz potrzebować coraz więcej zasobów, aby nadążyć za ulepszeniami. Będziesz chciał skupić się na ulepszaniu swojego zamku i fabryk, szukając innych baz, które są podatne na strategiczne najazdy.


Gry podobne