Castaway Paradise to wspaniała gra przygodowa jaka pojawiła się zarówno na iOS czy Androidzie. Wiele osób porównuje ją do równie popularnej aplikacji Animal Crossing i jest wiele w tym racji, gdyż obie gry za bardzo od siebie prócz grafiki nie różnią się. Jednak dziś nie będziemy oceniać gry pod tym względem, ale skupimy się na poradniku dla początkujących graczy, którzy powinni skorzystać z zawartych w nich wskazówek.

Poznaj własną wyspę

Przechadzka po wyspie to nic trudnego, ale na początku zabawy właśnie ona pozwoli nam poznać swój teren od podszewki. Więc już na starcie nauczcie się wszystkiego o wszystkim co Was otacza, a zaoszczędzicie sobie w przyszłości o wiele więcej czasu niż ten, który poświęcicie na poznawanie okolicy. Dodatkowo w dolnym, lewym rogu możemy użyć szkła powiększającego, aby zobaczyć o wiele większą część wyspy. W sumie zmienia nam to bardzo dużo, gdyż dzięki temu szkłu widzimy przedmioty, budynki i miejsce wykonywania zadań na wyspie co może być w przyszłości niezwykle przydatną rzeczą.


Castaway Paradise 002

Jak łatwo łapać robaki?

Łapanie robaków to nie tylko zadanie, ale równie świetna zabawa, która dodatkowo może nas zasypać cennymi nagrodami. Łapanie ich jest niezwykle trudnym zajęciem, ale mam dla Was kilka wskazówek, które pozwolą Wam być bardziej skutecznym w tym kierunku. Najprościej jest przyjrzeć się w jakim kierunku leci robal, stanąć mu na drodze i sam wpadnie w nasze sidła. Również możemy zasadzić kwiaty, aby je przyciągnąć w jedno miejsce. Prawda że proste?

Podlewaj regularnie i zdobywaj monety

Jednym z najprostszych sposobów, aby zebrać ekstra monety jest podlewanie drzew i roślin regularnie. Następnie możemy potrząsnąć drzewem, aby zebrać cenne owoce, które można sprzedać za naprawdę niezłą cenę na rynku. Proponuje najpierw zasadzić piękny sad, aby spokojnie mogły sobie w nim dojrzewać owoce i dawać nam regularne źródło cennych owoców, a co za tym idzie nieskończone źródło monet.


Wykonuj zadania

Nie bądźcie nadgorliwi i nie róbcie nic więcej z początku spoza obowiązków jakie narzucają Wam kolejne zadania. Po co wykonywać kilka razy tą samą czynność? Jeśli oczyścicie wszystko co tylko się da nam wyspie to możecie utknąć na zadaniu, które właśnie skaże wam oczyszczać określoną ilość chwastów w okolicy, a skoro zrobiliśmy to wcześniej to nie ma ich już i nie mamy jak wykonać zadania.

Połącz konto z Facebookiem

Jeśli chcemy odblokować kilka ciekawych funkcjonalności to warto połączyć konto w grze ze swoim kontem na Facebooku. W ten sposób będziemy mogli otrzymywać jak i wysyłać prezenty swoim znajomym.

Castaway Paradise 003


Zbuduj własną, perfekcyjną wyspę

Podczas prób projektowania wyspy mamy pewne ograniczenia, które opóźnią zbudowanie wyspy wprost ze swoich marzeń. Jednak przy odrobinie cierpliwości i zaangażowania w rozgrywkę możemy krok po kroku stworzyć wszystko czego tylko zapragniemy.

Pamiętaj o projektowaniu swojego domu

Z wykonanych zadań zbierzemy masę przedmiotów, które pozwolą nam dowolnie personalizować dom, a także możemy ich kupić jeszcze więcej w sklepie gry. Używaj ich, nie bój się, a co Ci jest niepotrzebne zachowaj w inwentarzu.

Mam nadzieje, że wynieśliście cokolwiek z wiedzy jaką przekazuje poradnik o grze Castaway Paradise, która de facto dostępna do pobrania jest za darmo na iTunes i Google Play.


Gry podobne