Carom3D to gra, która przypadnie do gustu pasjonatom gry w bilarda, a będąc precyzyjnym chodzi tutaj o pewną odmianę tejże gry, czyli snookera, która stała się tak bardzo popularna, że wypiera powoli klasyczną wersję zabawy. Jednak prezentowana gra nie do końca symuluje snookera i tutaj zlikwidowano łuzy, więc nie strzelamy bilami w odpowiednie dołki tylko w miejsca wyznaczone przez system na stole bilardowym.

Niewątpliwym atutem gry jest jej grafika i Carom3D oddaje nam w pełni trójwymiarowy świat z zachowaniem prawie, realistycznej fizyki odbić bili o bile czy o inne elementy stołu jak i od samego kija. Nawet początkujący graczy szybko odnajdą się w owej grze, gdyż przygotowano dla nich materiały szkoleniowe, które już po kilku minutach pozwalają wejść do normalnej gry.


Polecam zaczynać zabawy od najprostszej wersji czyli z trzema bilami, a już dalej możemy bawić się czterema, sześcioma czy dla zaawansowanych graczy jest ich osiem i dziewięć.

Jako że Carom3D oferuje nam sieciową rozgrywkę multiplayer, prawie jak inne MMO, to możemy wziąć udział w meczach z kilkoma graczami jednocześnie pochodzącymi z odległych krajów i nie musimy znać języków obcych, aby czuć się tutaj jak w domu.

Mnie osobiście najbardziej zaskoczyło tutaj schematyczne RPG – tak, możemy rozwijać naszego zawodnika za pomocą treningu, podczas którego nabywa on nowych umiejętności jak i rozwija te posiadane. Dobrym przykładem jest podkręcanie bili podczas gry, na początku nie będziecie w stanie wykonać takiej akcji, ale po pewnym czasie, szkoleniu i intensywnej grze, zaskoczycie swoich przeciwników podkręconą bilą, która dosłownie rozbije cały układ.


Wymagania systemowe:

  • Pentium MMX 160MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D (Direct-X6.0)
  • Windows 95/98/2k/XP

Zdjęcia z gry:

Gra już nie istnieje.


Gry podobne