Podczas, gdy Towers of Mystoria (Mintflow Games) kierowała się ku gustom mężczyzn to Candy Woods wyraźnie uderza do płci pięknej i rzeczywiście już na pierwszy rzut oka widać tą kolorową, iście cukierkową grafikę, której nie oprze się żadna nastolatka, bo z dorosłymi kobietami to już różnie bywa. Znam i takie, których bardziej kręcą strategię, albo gry z masą krwi i agresji. Wydawcy gry, jak to sami stwierdzili, chcieli stworzyć coś więcej niż grę farmerską wplątując w fabułę elementy magiczne i osadzając całość rozgrywki w tajemniczym lesie.Czyżby kolejny Świat Marzeń? Gracze tutaj głównie zajmą się uprawą roślin i hodowlą zwierząt jak i przemianą zebranych materiałów w słodkości, które można sprzedać w głównym mieście.

Candy Woods zaczyna się jak typowa gra o farmie, których na Facebooku czy Naszej Klasie znajdziemy bez liku. Zostajemy od początku proszeni o zasadzenie paru roślin, które po dojrzewaniu można przerabiać w inne półproduktu dzięki wbudowanemu systemowi craftingu. Przykładowo po zebraniu migdałów możemy je przemienić w mleko migdałowe dając je do zjedzenia krowom. Za każdym razem jak przerabiamy dany produkt podwajamy wartość gotowego materiału przy sprzedaży. Jednym słowem nasiona zawsze są najtańsze, później droższe są wyrośnięte z nich roślinki, a one przerobione w dalszej rozgrywce będą znowu droższe i droższe dopóki ich nie sprzedamy.


widok farmy w candy woods

Jeśli wyprzedamy wszystkie składniki, które posiadaliśmy to możemy dodatkowe dokupić, albo odwiedzić farmy znajomych w nadziei, że tam dostaniemy małe co nieco. Dlatego nie pozbywajcie się całkiem wszystkiego, gdyż to może Was w przyszłości kosztować realną gotówkę.

Podczas gdy nie znajdziecie tutaj żadnego systemu energii to Candy Woods ogranicza Nasze działania w zupełnie inny sposób, choćby poprzez coraz dłuższy czas dojrzewania roślin. Dodatkowo możemy posiadać tylko niewielką ilość pól uprawnych, ale ten limit zwiększa się wraz z Naszym postępem w grze. Aby tego było mało na nowe pola potrzebujemy miejsca, więc okoliczne tereny należy posprzątać z drzew, śmieci, traw itp.


produkcja materialow

Grafika w grze jest przystosowana idealnie do magicznego klimaty ze wspaniałymi wróżkami w tle, latającymi zwierzętami i magicznymi różdżkami jak i oprawą, w której proponuje Nam się zakup waluty premium. Owa waluta przyda Nam się jeśli chcemy przyśpieszać różnego rodzaju czynności jak choćby wzrost roślin, czy produkcję innych materiałów, ale również wiele zadań można zakończyć niemalże od razu dzięki wydaniu kilku złotówek.

Candy Woods dostępna jest za darmo na portalu Facebook i na chwilę obecną posiada 10 tysięcy aktywnych użytkowników miesięcznie. Ciekawe ile pożyje?Gry podobne