Czy kiedyś marzyłeś o tym, aby zebrać wszystkie przepisy najpyszniejszych przysmaków (słodkości) z całego świata? Jeśli tak, to rusz w podróż po Candy Valley wraz ze swoją asystentką Ella i szefem cukierni Edwardem. Mieszkańcy Candy Valley znani są ze swoich przepisów przekazywanych z dziada pradziada i to właśnie my mamy okazję je wszystkie odkryć. Podróż jednak nie będzie usiana różami, na naszej drodze pojawią się liczne przeszkody i niebezpieczeństwa, z którymi będziemy musieli nauczyć się radzić.

Gra należy do kategorii „dopasuj 3 elementy”, w której musimy dopasowywać do siebie kolorowe słodkości, co najmniej trzy identyczne elementy w jednej linii muszą być, aby dopasowanie mogło być zaliczone. Podczas zabawy zobaczycie na kolejnych słodyczach numerki +1, +2 itd. Podczas ich dopasowywania zbieramy w ten sposób ich większą ilość, więc jeśli dopasujemy do siebie trzy identyczne słodycze, a na jednym polu była liczba +2 to w sumie nie zbierzemy 3 sztuk słodkości, a 3+2, co daje nam razem 5 sztuk. System pozwala nam szybciej osiągać kolejne progi w zadaniach, szybciej zbierać odpowiednie składniki do przepisu.


Candy Valley na Facebooku

Gra Candy Valley podzielona jest na epizody, a każdy z nich prezentuje nam nową mapę. Za każdym razem, gdy przechodzimy na koniec danej mapy to uczymy się nowego przepisu. Jeśli jednak mamy problemy z kolejnymi rundami to z pomocą przychodzą nam różne bonusy, które można zakupić za lizaki (waluta gry). Za lizaki możemy także odnowić natychmiastowo nasze życia jak i kupić magiczny syrop, który otwiera nam kolejne epizody.

WARTO ZOBACZYĆ  Tower Story

Jak to bywa w tego typu grach nie zabrakło tutaj gwiazdek, które zdobywamy na każdym poziomie i których ilość jest ustalana na bazie zdobytych przez nas punktów. Niestety nie tylko zadania ograniczają nasz czas na zdobycie punktów, ale również ograniczają nam go dostępne ruchy. Otóż jeśli wykonamy wszystkie zadania na poziomie to runda się kończy, a wszelkie pozostałe ruchy zamieniane są na bonusy, więc choć to daje nam możliwość zdobycia dodatkowych punktów.


Gra Candy Valley

Graficznie Candy Valley prezentuje się całkiem przyzwoicie. Osobiście gra przypadła mi do gustu, choć sama nie wnosi niczego nowego do gatunku match 3, ale zawsze jest miłym urozmaiceniem, gdy tylko znudzi nam się wcześniejsza, podobna gra. Grę znajdziecie tutaj, na Facebooku.


Gry podobne