Ot przez przypadek odkryłem na Facebooku nową, darmową i co najważniejsze po Polsku grę Candy Cash, którą śmiało można zaliczyć do typowych aplikacji zręcznościowych w połączeniu z zasadami jakie znamy z gier match 3, a znamy ich bardzo wiele, więc nic w tej aplikacji nie powinno nas zaskoczyć. Zainteresowałem? To jeszcze napiszę tylko małe info dla rodziców, nie ma tutaj przemocy, wulgaryzmów itp., dlatego spokojnie możecie pozwolić swoim pociechom na granie, rozwiną swoją spostrzegawczość, zwiększą sprawność – przyda im się na przyszłość, choć wydawać się może to śmieszne, ale uwierzcie mi.


gra

Pomóż słodkiej, malutkiej Candy uporządkować jej imponującą kolekcję cukierków. Kliknij na grupy przynajmniej trzech sąsiadujących cukierków tego samego koloru, by je usunąć z tablicy. Zbieraj monety, upuszczając je na dół tablicy. Im wyższy jest Twój poziom, tym więcej masz cukierków do dyspozycji. Używaj ich rozważnie, bo są one kluczem do sukcesu.

Czas w grze Candy Cash odgrywa wielką rolę, masz 60 sekund, by zebrać tak dużo cukierków jak to tylko możliwe. Zegar po lewej stronie ekranu pokazuje Ci czas do końca bieżącej gry. Dodatkowo do zwycięstwa potrzebny będzie również refleks, im szybciej zbieramy cukierki, tym bardziej wzrasta temperatura. Im jest ona wyższa, tym większa staje się nasza szansa na zdobycie dodatkowych bonusów, a to właśnie one w dużej mierze zadecydują o naszym końcowym wyniku.


wyniki

Wspomniane wcześniej monety odgrywają istotną rolę w grze. Nie tylko przynoszą nam dużo gotówki, gdy uda nam się sprowadzić je na dół tablicy, ale również dają bonusy. Ponadto potrzebujemy ich, aby wejść na kolejny poziom. Jednak jeśli chcecie powiększyć jeszcze bardziej swój wynik to wystarczy zbierać cukierki według określonej kolejności co umożliwi nam ułożenie tęczy. Są one niezbędne, aby otrzymać X bomby i łamacze cukierków.

O bonusach w Candy Cash

Może teraz krótko napiszę o bonusach, taki łamacz cukierków pozwoli nam po kliknięciu zebrać wszystkie sąsiadujące ze sobą elementy. Innym dość często występującym bonusem jest Bubble Sort, takie różnobarwne kocki, jeśli je klikniemy to losowo przetasowane zostaną wszystkie cukierki na całej tablicy, pomaga to nam gdy znajdziemy się w sytuacji, gdzie nie ma za wiele możliwości. Niekiedy także pojawia się zegar, który dodaje nam dodatkową sekundę gratis. Jednak jeśli uda nam się zebrać ich 5 to drugie 5s dostajemy gratis w zestawie. Jednak mi osobiście najbardziej podobają się Multicandy, bonus umożliwia nam pomnożenie wszystkich kombinacji cukierków aż do końca gry. Aktywując go sprawiamy, że wszystkie inne pomnażacze znikają. Maksymalna wartość to 7, a prędkość zmiany zależy od naszego poziomu. Jest jeszcze coś, co określam jako pomoc dla daltonistów (tych co nie odróżniają kolorów), czyli Łamacz Kolorów, klikając go usuwany elementy o takim kolorze w jakim był sam boost. Dobra jest również X Bomba, która umożliwia zebranie wszystkich cukierków w jednym rzędzie i jednej kolumnie. Jeśli dotyczy to powielaczy lub bomb, to zostają one aktywowane. Wszystkie inne bonusy znikają. Fala Candy sprawi, że pięć dolnych rzędów na tablicy wybucha i zostaje zastąpionych przez rząd u góry. Wszystkie znikające bonusy zostają aktywowane, z zwykłe cukierki są zliczane normalnie.


wzrost temperatury

Jak widzicie to tylko część bonusów dostępnych w grze na Facebooku Candy Cash, w sumie pominąłem bardzo wiele z nich, ale myślę, że te najciekawsze choć udało mi się opisać.

Jeśli chodzi o animacje i grafikę to ogólnie wszystko jest znośne, aczkolwiek te ciągle migające okienka, wyskakujące napisy i jakieś inne bzdety bardzo mnie irytowały i nie zalecam twórcom pozostawienia tego w takiej formie. Na resztę chcąc nie chcą nie mogę narzekać, postarano się, a co najważniejsze jest to jedna z nielicznych gier w języku polskich, których nie wiele znajdziecie na Facebooku.


Gry podobne