Masz w przyszłości plany wziąć udział w wyborach prezydenckich? Zacznij swoją karierę o tej wirtualnej dzięki przeglądarkowej grze na portalu facebook Campaign Story. Tutaj jednak schemat wyborów nie bardzo przypomina Polski bo wcielimy się w role amerykańskiego kandydata. Tak więc na samym starcie musimy wybrać jak będzie prezentował się nasz kandydat, jakie będzie miał hasło wyborcze, a także określimy dokładnie jego imię. Następnym krokiem jest wybór naszej strony politycznej, bo jak wiemy w USA albo jesteśmy liberałami, albo konserwatystami, ale równie dobrze możemy mieć bardzie umiarkowane poglądy. Po tych pierwszych krokach jesteśmy już gotowi przeprowadzić naszą pierwszą kampanię wyborczą. W roli tutorialu ujawni nam się menadżer sztabu wyborczego, który wyjaśni nam krok po kroku dostępne funkcje w grze Campaign Story. Jak pewnie zdajecie sobie z tego sprawę to jesteśmy zupełnymi Świeżakami na arenie politycznej, dlatego nasz wizerunek, naszą pozycję musimy budować od samych fundamentów.


campaign story gra przeglądarkowa 1

 

Kolejnym ważnym krokiem w naszej karierze będzie zatrudnienie rzecznika prasowego, a także sztabu ludzi, którzy będą promowali naszą osobę w różnych miejscach w kraju. Otwierając dostępną mapę państwa możemy zobaczyć jak ma się nasze poparcie w konkretnym regionie, niestety nie zobaczycie tutaj żadnych wykresów rodem z Wall Street, ale za to mamy buźki: czerwone to najmniejsze poparcie, zielone oznacza poparcie większościowe.


Niestety w grze Campaign Story nie zaczynamy zabawy jako bogacze, a każda kampania kosztuje i potrzebujemy naprawdę grubej forsy, aby ją wygrać, dlatego potrzebujemy garstki ludzi, którzy znajdą sponsorów naszej kampanii, wyślemy ich w różne rejony kraju, aby pozyskiwali nam fundusze, a chyba nie trzeba tłumaczyć, że najwięcej zbierzemy w regionach, dla których nasze poparcie jest najwyższe. My także nie możemy siedzieć na tyłku i czekać spokojnie na rozwój wypadków, każdy poważny kandydat jeździ po kraju i wygłasza swoje przemówienia, próbuje przekonać jak największą rzeszę wyborców do zagłosowania właśnie na niego. Dodatkowo musimy wspierać polityków, którzy mają zbliżone poglądy do naszych, ich poparcie będzie dla nas naprawdę ważne.

mapa poparcia

Gra Campaign Story to wspaniała symulacja prowadzenia kampanii wyborczej na portalu facebook, musimy nauczyć się dobrze zarządzać personelem, podejmować nierzadko trudne decyzje i patrzeć z zaciśniętymi kciukami na wykresy popularności. Gry podobne